E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Nikolle Lesi

Etiketim: Nikolle Lesi

Nikoll Lesi flet për 27 vjetorin e “Koha Jonë”

(Kronikë e Televizionit më të madh shqiptar, Top Channel) 27 vjet më parë u botua numri i parë i gazetës “Koha Jonë”, e para gazetë...

Lesi te Zheji: Do të ketë fortunë dhe arrestime në politikë

Gazetari dhe botuesi Nikollë Lesi, gjatë emisionit ''360 Gradë'' të Artur ZHEJIT paralajmëron furtunë në politikën shqiptare. Sipas tij, nga sot deri në Samitin...

Presion politik ndaj shtypit

Nga: Artur RROSHI Dje botuesi i gazetës "Koha Jonë", Nikollë Lesi u shoqërua në polici për verifikumin e një leje rikonstruksioni ndërtimi. Qëllimi i këtij...

Shkruar nga Mimoza Dervishi për 25 vjetorin:”Koha Jone”- In Memoriam!

Nga Mimoza Dervishi (SHBA) Në 11 Maj gazeta e parë, vërtetë e pavarur shqiptare, "Koha Jonë" bën 25 vjeç. Unë hyra aty në gusht të...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...