E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Nikolla

Etiketim: nikolla

“Programet profesionale”, Nikolla: Reforma po jep rezultat

Programet 2-vjeçare profesionale në arsimin e lartë këtë vit kanë njohur një rritje të ndjeshme të studentëve në auditorët e tyre por edhe më...

FiKiBio”/ Laboratori lëvizës për nxënësit, Nikolla: Në 12 qarqe

Shqipëria është i pari vend në Ballkanin Perëndimor që pajiset me një laborator të lëvizshëm për nxënësit shqiptarë. “FiKiBio” është laboratori që ministria e...

“Teknologjia e re”, Nikolla: 470 mësues do ndihmojnë nxënësit

Mësuesit që japin lëndët e teknologjisë së informacionit dhe nxënësit e pasionuar pas teknologjisë do të kenë përveç librave të digjitalizuar nga kurrikula e...

Nisma e re e MASR, Nikolla: Së shpejti gjuha rome do...

Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Lindita Nikolla, gjatë një forumi ku është diskutuar për arsimin gjithëpërfshirës, ka thënë se së shpejti në shkollat...

Siguria ushqimore, Nikolla: Inspektim bizneseve që shesin pranë shkollave

Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, një vëmendje e veçantë i kushtohet edhe sigurisë ushqimore. Për këtë ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla...

Denoncimi te Berisha: Librat shiten në restorante peshku dhe jo në...

Kryeministri Edi Rama, dhe Ministrja e Arsimit dhurojnë show në media duke u shfaqur përkrahë fëmijëve dhe duke u dhënë librat ‘falas’, ndërkohë në...

Boçi – Nikollës: MASR s’ka kryer detyrimet për dëftesat, ia hedh...

Deputeti i PD, Luciano Boçi i është përgjigjur deklaratës së ministres së Arsimit, Lindita Nikolla se nuk ka asnjë dëftesë me gabime dhe se...

Nikolla i kthehet PD: Dëftesat po shpërndahen, tenderi për dëftesat u...

Pas akuzave të PD-së se po mbahen peng dëftesat e 420 mijë nxënësve, vjen reagimi nga ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Në një deklaratë për...

Publikohet testi i Matematikës, Boçi ironizon Nikollën: Më mirë të heshtë

Pedagogu dhe deputeti i PD, Luçiano Boçi, ka publikuar në Facebook, testin "sekret" të matematikës, që iu është dhënë maturantëve. Me ironi, Boçi i ka çuar...

Testi i maturës, Nikolla: Historia e “babalizimit” të opozitës është kthyer...

Pas lajmeve që qarkulluan në media dhe akuzave të PD se para provimit qarkulluan kopje nga testi i Maturës Shtetërore, vjen reagimi i ministres...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...