E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Nikoll Lesi

Etiketim: Nikoll Lesi

Blushi dhunohet.Pse hesht PS-ja?

Nga Nikoll Lesi. Ajo çka ndodhi pardje në Elbasan kërkon urgjent të ketë reagim shtetror. Reagim nga policia dhe nga prokuroria. Nëse policia nuk i...

Edi mes Linda Ramës dhe Koços

  Nga Nikoll Lesi. Gjithnjë kam menduar se Koço Kokëdhima ka një fuqi enigmatike mbi Edi Ramën, të pashpjegueshme. Është fuqi financiare, është fuqi miqësore, fuqi...

Një fragment nga libri i ri “Keshtjella e Medias”

(Fragment nga libri i  gazetarit Nikoll Lesi i cili do botohet me rastin e 25-vjetorit të daljes së "KOHA JONE" në Maj 2016) Viti i...

Manovra e Ramës: Referendum për drejtësinë dhe zgjedhje të reja

Kryeministri Rama po luan poker politik,ndonëse nuk e njeh pokerin në praktikë si lojë bixhozi. Ai po pranon çdo lloj skeme për reformën në...

Gazeta “Koha Jone” hyn në vitin 25-të krijimit të saj.Një çerek...

  Viti 2016 është viti i 25- vjetorit të themelimit të gazetës “Koha Jone” si media e parë e pavarur dhe private në Shqipëri. Me...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

Andi Bushati sulmon Edi Ramën e Aleksander Frangaj për “Laguna Blu”....

    Gazetari Andi Bushati ka bërë këto ditë disa reagime lidhur me zaptimin e paligjshëm që i është bërë mjediseve sportive të "Laguna Blu" në...

Sqarim për lexuesit dhe Anila Bashën

    Sqarim miqësor për Anila Bashën dhe “Newsbomb.al” Nila ! Fotoja që keni botuar nuk ka ndonjë sekret sepse ishim në një drekë disa veta, siç edhe...

Ja pse duhet Edi Rama, Kryeministër

    Nga Nikoll Lesi. Nisur nga titulli i shkrimit  “Ja pse duhet Edi Rama, kryeministër” më duhet që të largoj, me aqsa mundem, hamendjet apo dilemat...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...