E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Nikoll Lesi

Etiketim: Nikoll Lesi

Replikë me Henri Çilin/Pse Edi Rama duhet mbajtur nën kontroll

Nikoll Lesi. Edi Rama është dhe mbetet intelektual, nuk mund të mos e themi pa hezitim, sepse ishin vitet e pas ’90-ës që e nxorën...

Pse vetëm Koço Kokëdhimës ia hoqi mandatin e deputetit,Kushtetuesja ?

Nikoll Lesi. Në Gjykatën Kushtetuese PD-ja dërgoi tre mandate deputetësh të PS-së. Koço Kokëdhimën, Valentina Leskaj dhe Rakip Suli. Por dje Kushtetuesja vendosi që Rakip...

Cili je në të vërtet ti Blush, Ben “Rama”, Ben “Berisha”...

Nga Çim Peka/Sa herë që Ben Blushi flet në parlament, populli edhe “i majtë” edhe “i djathtë”, apo në mes qoftë, braktis çfarë ka...

Fituesi qesharak që po shpallin-Lulzim Basha!!

Nga Erion Braçe FITUESI QESHARAK QE PO SHPALLIN-LULZIM BASHA!! Po kerkojne fituesin. Madje nuk perpiqen hic te mos jene te paturp. Kane nga dje ne mbremje qe shpallin...

Zoti Kryeministër! Më detyroheni 50 mijë lekë!

Nga Manjola Zeka Kjo është një histori e 13 viteve më parë. Prej vitesh mbuloja problemet sociale në gazetën “Koha Jonë”. Intervistat, reportazhet, portretet njerëzorë,...

Shkruar nga Mimoza Dervishi për 25 vjetorin:”Koha Jone”- In Memoriam!

Nga Mimoza Dervishi (SHBA) Në 11 Maj gazeta e parë, vërtetë e pavarur shqiptare, "Koha Jonë" bën 25 vjeç. Unë hyra aty në gusht të...

Gazeta “Koha Jone ” 28 prill 2016

Ç’ndodh në Tiranë me Ramën nëse Donald Trump fiton në Washington?

Nga Nikoll  LESI. Duket se Donald Trump nuk ka të ndalur drejt kandidimit në Kongresin Republikan. Edhe dje fitoi në pesë shtete si Konetikat, Merilend,...

Biznesmeni Rasim,dy ministrat Beqja e Koka si dhe Erion Veliaj

Nga Nikoll  LESI. Mund të jeni në çdo detyrë; mund të jeni punëtor, mund të jeni deputet, ministër, më lart se ministër, mund të jeni...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

“Më ka dërguar Rama! Gjeniu Cakaj do takojë kryetarë shtetesh! Lum ata. Sa do gëzohet Merkel e Macron, kur…”

Nga AGRON GJEKMARKAJ -  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai...

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...