E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Ballina Etiketimet Neritan Licaj

Etiketim: Neritan Licaj

Paralajmërimi i protestuesve për Ramën: Do të vijmë te shtëpia

Pas protestës së sotme të Studentëve para Ministrisë së Arsimit, ku kërkohej ulja e tarifave në universitetet Publike, dhe në vazhdën e protestave në...

Liçaj: Serbët dhe grekët kanë të drejtë për ne. Po të...

Aktori i njohur Neritan Liçaj i ftuar në "Arena" në Ora News u shpreh se shqiptarët nuk kanë karakter shtetformues, duke theksuar se pranojnë...

“Shpellarë”, Liçaj: Janë dehur aq shumë nga pushteti sa s’dinë ç’flasin,...

Aktori i njohur Neritan Liçaj i ftuar në "Arena" në Ora News e konsideron skandaloze deklaratën e kryebashkiakut Veliaj që i quajti banorët e...

Paketë anti-shpifje, Aktori i njohur-Ramës: Sa rëndë je more

Duke ju referuar rastit të Xhisiela Malokut, kryeministri Edi Rama paralajmëroi dje hartimin e një pakete anti-shpifje por pa dhënë detaje të mëtejshme. Menjëherë ka...

“Do ta rrëzojmë Ramën, nëse vazhdon të tentojë të shembë Teatrin”

Neritan Liçaj rrëfen mbi Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit dhe problematikat e “KoKo Fest”. Aktori tregon mangësitë që ka arTurbina dhe premton se nëse kryeministri do...

Neritan Liçaj: Respektoj kolegët, por të kenë njohje institucionale

Aktori Neritan Liçaj pohon se peticioni i dërguar sot nga 54 artistë, që i janë drejtuar Presidentit Ilir Meta duke i kërkuar të firmosë...

Artistët drejt ngujimit për Teatrin Kombëtar

Një ditë pas miratimit të projektligjit që i hap rrugë shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, artistët shprehen mjaft të indinjuar nga sjellja e...

Teatri nuk u dëmtua nga tërmeti, Neritan Liçaj: Zoti i dha...

Në vijim të protestave kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, aktori Neritan Liçaj e ka parë tërmetin si shenjë nga Zoti për të treguar që...

Neritan Liçaj: As nuk shitemi, as nuk blihemi!

Pavarësisht se sot u fol për një marrëveshje të Bashkisë së Tiranës me një grup aktorësh, protesta para Teatrit Kombëtar do të vazhdojë. Neritan Liçaj...

Aktori Neritan Liçaj, thirrje qeverisë: Nëse do luftë, luftë do kesh,...

Protestës së sotme që po zhvillohet për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar nga shembja i është bashkuar edhe aktori Nertian Liçaj i cili ka folur...

EDITORIAL

Sot Kuvendi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane

Këtë të shtunë PD-ja zhvillon Kuvendin e saj. Gjatë këtyre viteve selia demokrate ka kaluar nëpër shumë...

FORUM

“Herët e para” të Ilir Metës si thyerje e tabuve të një Presidenti

Nga Gëzim Saliu -  Ishin thuajse të gjithë të sigurt se Ilir Meta do ishte një President ndryshe...

Me Ramën nuk mund të negociohet

Nga Kastriot Islami - Studentët e kanë kuptuar se Rama është një monstër… prandaj nuk pranojnë të negociojnë...