E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Nene Tereza

Etiketim: Nene Tereza

Nënë Tereza nuk i duhet Shqipërisë

Vetë Nënë Tereza thoshte: “Me gjak jam shqiptare; me nënshtetësi, indiane. Përsa i përket besimit, jam murgeshë katolike. Sipas thirrjes, i përkas botës. Por,...

Shehu: Qeveria asnjë organizim për shenjtërimin e Nënë Terezës

Kreu i Departamentit për Shëndetësinë në PD, Tritan Shehu thotë se qeveria nuk ka organizuar një aktivitet për shenjtërimin e Nënën Terezës, edhe pse...

Libri për Nënë Terezën, zbulohet parathënia e Papa Françeskut

Është botuar nga e përditshmja “Il Corriere Della Sera” parathënia e shkruar nga Papa Françesku për librin “Ta duam të padashurin” që përmbledh dy...

Zbulohet festa më e re zyrtare në Kosovë

Në Kosovë, nuk është i vogël numri i festave zyrtare, të cilat iu kushtohen ditëve të ndryshme. Mirëpo, përkundër kësaj Kuvendi i Kosovës, sot...

Asnjë masë pas grabitjes në pistën e avionëve

Megjithëse duhej të ishte reflektuar menjëherë pas grabitjes së afro 1 milionë eurove, në aeroportin “Nënë Tereza”, nuk ka ndryshuar asgjë, sa i takon...

Kush i paguan paratë e grabitura në Rinas?

Banka. Security, Aeroporti apo…?!! Sigurisht që një nga kureshtjet që shoqëron gjithmonë një supergrabitje, siç ishte edhe ajo e ndodhur dje në Rinas ku...

Policia jep detaje për grabitjen: U morën më pak se 1...

Policia e Shtetit ka dhënë detaje mbi grabitjen e ndodhur dje në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë. Drejtori i Policisë...

Grabitja në Rinas, Sali Berisha: Shteti filloi të lëvizte pasi i...

Për grabitjen e sotme të ndodhur në aeroportin e Rinasit reagoi edhe ish- kryeministri Sali Berisha. Përmes një postimi në rrjetet sociale Berisha shprehet se...

Ekipi kuqezi mbërriti sot në Atdhe. Pritje madhështore në ...

Avioni i Kombëtares mbërriti sot në aeroportin “Nënë Tereza”. Në aeroport, Kombëtarja u prit nga Kryeministri Rama me të gjitha nderimet ushtarake dhe rojen e...

Nënë Tereza dhe “dehja” e Kombëtares

"Ndaj mos u çudisni kur serbët pretendojnë se Skënderbeu është sllav, apo maqedonasit e bëjnë Nënë Terezën të tyren. Me këto debate idiote që...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...