E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Nene Tereza

Etiketim: Nene Tereza

Nënë Tereza ishte motivim për Princeshën Diana

Janë zbuluar letra të Princeshës së ndjerë, në të cilat ajo tregon se si takimi me Nënën Terezë i kishte ndryshuar jetën, dhe se...

Gratë e çmimit Nobel, 16 kanë fituar atë për Paqe (Lista...

Çmimet Nobel janë një peshë e rëndë në historinë e njerëzimit, ato u jepen individëve, grupe të ndryshme apo shteteve të cilat punojnë fort...

FOTOT/ E pabesueshme, imazhi i Nënës Terezë shfaqet në një pemë

Imazhi i shenjtores shqiptare, Nënë Tereza është shfaqur në një pemë pranë një kishe në Liverpool, Angli. Fotoja është bërë nga Kevin McKevitt, që mbeti...

Nënë Tereza, 1/7 qytetarët e nderit në historinë e Amerikës

Çmimi Qytetarë Nderi i Shteteve të Bashkuara , është çmimi me i madh për jo-amerikanet. Vetëm 7 personalitete jo-amerikane iu është dhënë çmimi Qytetarë...

Thirrja e Metës për mitingun e LSI sot në Tiranë (VIDEO)

Ilir Meta u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që sot të bashkohen në Tiranë, në Sheshin Nënë Tereza, duke filluar nga ora 19;00,...

Përurohet shtatorja e Nënë Terezës në Zvicër

Në ceremoninë e udhëhequr nga Misionit Katolik Shqiptar i Zvicrës, kanë marrë pjesë një numër i madh i mërgatës shqiptare, duke mbushur kështu përplot...

Sheshi “Nënë Tereza” mbulohet nga një tapet gjigand

Rreth 230 artistë nga Mesdheu mbërritën në Tiranë e bashkë me ta edhe veprat  e tyre pjesëmarrëse në edicionin e 18 të Bienales së...

Gratë që kanë fituar çmimin Nobel, 16 atë për Paqen (Lista...

Çmimet Nobel janë një peshë e rëndë në historinë e njerëzimit, ato u jepen individëve, grupe të ndryshme apo shteteve të cilat punojnë fort...

Realizohen për herë të parë implantet kokleare falas në QSUT

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë vijon të rrisë gamën e shërbimeve të ofruara për t’ju ardhur në ndihmë pacientëve në nevojë. Për...

Zbulohet serbi që konkuron për Big Brother Albania 9

Ai u bë i njohur me videot e tij nga sheshi “Nënë Tereza” në Tiranë, duke treguar se zgjodhi kryeqytetin e Shqipërisë për të...

EDITORIAL

Nuk flitet më për zgjedhje vendore, pa ikur Edi Rama

Zv/kryetari i LSI, Luan Rama tha këtë të hënë te "Opinion" se vendimi radikal për dorëzimin e...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...