E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Ndeshje

Etiketim: ndeshje

Këto janë 10 ndeshjet që nuk duhet t’i humbisni gjatë kësaj...

Kjo javë do të jetë e nxehtë në futboll. Sportdashësit do të kenë një spektakël të ndeshjeve në këtë javë, pasi do të përballen...

Frikë për sulme gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael në Elbasan? Antiterrori shoqëron 200...

Ndeshja Shqipëri-Izrael që do të luhet sot në Elbasan ka ngritur në këmbë Policinë e Shtetit. ‘BalkanWeb’ mëson se 200 persona në gjithë vendin...

Fundjava fillon me këto superndeshje

Dita e shtunë do të jetë e mbushur me superndeshje për adhuruesit e futbollit. Premierliga filloi në javën e kaluar, ndërsa në këtë fundjavë startojnë...

Champions League, Roma frikë nga huliganët

Përballja Roma-Liverpool, ka rikthyer alarmin e huliganëve. Në bashkëpunim me “Scotland Yard” do të monitorohen mbi 2500 tifozë anglezë për gjysmëfinalen e kthimit, që...

Më 10 tetor kuqezinjtë kundër Jordanisë

Kuqezinjtë sërisht në fushë. Pas dy miqësoreve që do të zhvillohen në Zvicër në muajin qershor, kundër Kosovës dhe Ukrainës, FSHF ka arritur akordin...

Sot luhen dy ndeshjet e mbetura në Superligë

Sot do të luhen dy ndeshjet e mbetura të vlefshme për javën e 23-të të Superligës shqiptare. Në orën 14:00 Luftëtari pret Kamzën, ndërsa në...

Mbyllen ndeshjet e Superligës, ja befasia e madhe

Kanë përfunduar ndeshjet për javën e 16-të në Superligën Shqiptare të fundit për vitin 2017. Ajo që bie në sy është humbja shokuese e...

“Super-kompjuteri” parashikon rezultatet e ndeshjeve të Champions

Shorti i “Champions League” për raundin e 1/16 ka përcaktuar sfida shumë interesante të cilët tifozët e futbollit mezi po i presin. Por, para...

Dhjetori, muaji i emocioneve në Serie A

Duke njohur pesimizmin e përmasave kozmike që është karakteristikë e shpirtit të tifozëve zikaltër, të mësuar me vuajtjet dhe shpërthimet e papritura të gëzimit,...

Rezultatet e ndeshjeve të Champions League. Përmbysje në renditje dhe shumë...

Mbrëmje me gola në raundin e 5-t të ndeshjeve në grupe në Uefa Champions League. Liverpooli shtyu për në ndeshjen e fundit festën, Reali...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...