E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Ndeshja

Etiketim: ndeshja

Juventus-Napoli, surpriza në formacionet zyrtare të duelit që vendos titullin

Vjen momenti i së vërtetës në Seria A. Juventus pret në “Allianz Stadium” pas pak minutash Napolin, në duelin që do të përcaktojë shumë...

Miqësorja me Norvegjinë, 320 policë për ndeshjen

Policia e Elbasanit do të angazhojë 320 forca policie për mbarëvajtjen e ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Norvegjisë në orën 19:00. Duke filluar nga...

LIVE/ Nis ndeshja, Luftëtari përballë Kamzës për një vend në kupat...

Luftëtari 0-0 Kamza Minutë pas minute 1′ Ka nisur ndeshja Në Gjirokastër Luftëtari do të presë sot Kamzën për të diskutuar takimin e vlefshëm për javën e 23...

Skënderbeu-Flamurtari, do e “vrasin” korçarët garën për titull?

Sot në mbrëmje, në orën 18:00, do të zhvillohet ndeshja më e rëndësishme e javës së 19-të të Superligës mes Skënderbeut kryesues dhe Flamurtarit...

Superiorja mbyll vitin, ndeshjet që spikasin këtë të premte

Futbolli shqiptar do të mbyllë sezonin futbollistik ditën e premte, me ndeshjet e fundit në të gjitha kategoritë. Skënderbeu mbyll vitin si kampion i dimrit,...

Sfida Vllaznia-Tirana, zbulohet çfarë ndodhi në tunelin e “Loro Boriçit”

Ndeshja e vlefshme për Kupën e Shqipërisë ndërmjet Vllaznisë dhe Tiranës kualifikoi bardheblutë me rezultatin e përgjithshëm 2-1 (2-0) (0-1). Rezultati doli në plan të...

Vlonjatët provokojnë korçarët me këtë parrullë…

Në ndeshjen më të rëndësishme të javës së 10 që po luhet momentalisht në stadiumin “Flamurtari” mes vendasve dhe Skënderbeut përveç spektaklit në fushë...

Foto+Video/ Eksluzive nga stadiumi ku pritet të nisë përballja e 10-të...

Sot në orën 18:30 Kombëtarja shqiptare do të luajë miqësore kundër Turqisë. E ndërsa formacionet bëhen gati të zbresin në fushën e blertë, “Koha Jonë”...

“Autobusi nuk parkohet”, të rinjtë në lupën e Panuccit: Po vëzhgojmë

Aventura e Kombëtares së Futbollit në fazën e eliminatorëve për Botërorin "Rusi 2018", u mbyll në vendin e tretë me 13 pikë të fituara...

Pesë përfundimet nga ndeshja Shqipëri-Itali

Përkundër nga ndeshja me Maqedoninë, takimi me Shqipërinë gjeti me një rezultat pozitiv Italinë, por jo në lojë. Për italianët vazhdon makthi i performancës...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...