E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Ndeshja

Etiketim: ndeshja

Reagon RTSH: Ja pse nuk e transmetuam ndeshjen miqësore Shqipëri-Marok

Mostransmetimi i ndeshjes së kombëtares shqiptare me Marokun në RTSH, ka nxitur pakënaqësi te tifozët të cilët kanë reaguar nëpërmjet rrjeteve sociale kundër këtij...

Parashikimi në UEFA­, Shqipëria fiton 1-­0 ndaj Maqedonisë

Pas miqësores me Marokun, Shqipëria do të synojë të hënën e ardhshme një fitore ndaj Maqedonisë në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin e...

Ndeshja Shqipëri-Marok, policia: Ja masat e marra për ndeshjen

Policia e Shkodrës ka hartuar një plan masash sa i përket ditës së sotme e cila përkon me zhvillimin e ndeshjes miqësore mes përfaqësueses...

Sormani: Partizani meritonte më shumë

Ka përfunduar 1-0, Salzburgu i milionave ka kaluar në Elbasan Arena falë një penalltie të realizuar nga Soriano përballë Partizanit në një ndeshje me...

VIDEO/Ndeshja e futbollit, ministrat e Ramës barazojnë me ambasadorët, 3-3

Ministrat e qeverisë shqiptare luajtën dje një ndeshje miqësore futbolli në stadiumin “Selman Stërmasi” përballë ambasadorëve të huaj të akredituar në Tiranë. Formacioni i ministrave...

Nis ndeshja, kabineti “Rama” luan kundër ambasadorëve të BE

Përfaqësues të qeverisë dhe deputetë të mazhorancës po zhvillojnë një ndeshje miqësore me ambasadorët e vendeve të BE, në Tiranë. Ndeshja po zhvillohet në...

Humor anglez/Nis peticioni: Të luhet sërish ndeshja me Islandën

Pas humbjes së djeshme përballë Islandës, mediat në Angli e kanë kryqëzuar kombëtaren. Komentet negative për skuadrën e britanike nuk mungojnë as në faqet...

Shqipëri-Zvicër përfundon me rezultatin 0:1.Humbëm dy gola

Kombëtarja jonë ka pësuar gol në minutën e 5 të ndeshjes.  Në minutën e 36 Cana ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë. Largohet me...

Ndeshja me Shqipërinë, flet ambasadori i Zvicrës

Fituesi më i madh, miqësia midis dy vendeve-Intervistë eksluzive me ambasadorin e Zvicrës në Tiranë, Christoph Graf. 1. Ambasador, a jeni tifoz futbolli? Në se po,...

Rrihen futbollistët e Luftëtarit në Pogradec (VIDEO)

Një përleshje e dhunshme mes lojtarëve të ekipeve të Pogradecit e Luftëtarit ka ndodhur në fushën e gjelbërt, në stadiumin “Xhorxh Kyçyku” të Pogradecit...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Rama në Repolitix, rekord audience, Report Tv lë pas televizionet kombëtare

Emisioni Repolitix në Report TV drejtuar nga gazetari Denis Minga ku i ftuar ishte kryeministri Edi Rama shënon një...

Po të ishte shqiptar, a do ta linit të ikte Gruevskin?

Nga Aurora Ndrio-Karameti -  Është lajm i mirë që një keqbërës si ish-kryeministri Gruevski nuk gjendet më në...