E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Ndeshja

Etiketim: ndeshja

Protesta e opozitës, shtyhet ndeshja Tirana – Luftëtari

Ndeshja Tirana - Luftëtari është shtyrë për shkak të protestës që zhvillohet nesër (16 shkurt) nga opozita. Ndeshja ishte planifikuar të zhvillohej të shtunën në...

Kukësi nuk pranon hapa fals, kundër Tiranës me “arsenalin” e rëndë

Mes Superligës dhe Kupës dy fitore radhazi për Kukësin që ka hedhur pas krahëve nisjen me marsh të ulët që i bëri vitit 2019....

Panik në ndeshjen Luftëtari-Partizani, Alban Hoxha sulmon kapitenin Ramadani

Paniku ku përshkuar për një moment ndeshjen Luftëtari dhe Partizani, në Gjirokastër. Kjo për shkak të një përplasje ndërmjet portierit të Partizanit, Alban Hoxha dhe...

Video/ Shpërthen bomba në stadiumin e Athinës

Greqia është kthyer në një vatër kaosi nëpër stadiume. Rasti më i fundit u shënua në takimin e Ligës së Kampionëve mes AEK Athinë...

Plas grushti në Kategorinë e Parë, ndeshja degjeneron në dhunë

Një rast dhune është përsëritur sërish në futbollin shqiptar. Kësaj here në ndeshjen e Kategorisë së Parë ku po zhvillohej ndeshja midis Vorës dhe...

Sfida me Izraelin, kuqezinjtë në fushë me skemën 4-4-1-1?

Sonte në orën 20:45, Shqipëria ka përballjen e rëndësishme me Izraelin në stadiumin e qytetit Be’er Sheva. Formacioni me të cilin mund të zbresin në...

Disa statistika përpara sfidës me Izraelin

Mbrëmjen e kësaj të diele, duke nisur nga ora 20:45, kuqezinjtë e Shqipërisë do të zbresin në fushën e blertë të stadiumit “Toto Turner”...

Atmosferë e ndezur në Izrael, “avullojnë” për 36 orë biletat për...

Kombëtarja e Izraelit është larguar nga qyteti i Haifa-s për të shkuar në Beer Sheva, atje ku do të luajë nesër duelin ndaj kombëtares...

Ndeshja në Beograd, Shaqiri: Nuk kam frikë nga askush, do të...

Xherdan Shaqiri do të udhëtojë më 6 nëntor në Beograd për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Crvena Zvezdës. Tifozët serb do t’i përgatisin...

Helikopter dhe snajper, atmosferë lufte para ndeshjes së kombëtares

Ndeshja e parë e Ligës së Kombeve mes Shqipërisë dhe Izraelit do të shoqërohet nga masa ekstreme sigurie. Rreth orës 16.15, një helikopter ka...

EDITORIAL

Parlamenti Europian dënon me unanimitet përdorimin e gazit lotsjellës në protestë

Reagimi i Policisë së Shtetit ndaj protestuesve në protestën e madhe të opozitës më 16 shkurt, është...

FORUM

Sjellje kriminale e Qeverisë, ndaj qytetarëve të bashkisë së Skraparit!

Nga Luan Rama * Bllokimi i buxhetit të bashkisë së Skraparit, është një akt kriminal i Qeverisë së...

Turma në protestë mund të kthehej në uragan, pse Basha nuk duhet të bëjë bllof me djegien e mandatave

Nga Agron Gjekmarkaj- Të shtunën, më seriozët ishin qytetarët shqiptarë! Ata dolën të shumtë si kurrë më parë...