E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Ndarja

Etiketim: ndarja

The Guardian: Qeveria “divorcohet” nga kisha ortodokse në Greqi

Qeveria e Athinës ka ndërmarrë një hap radikal në transformimin e marrëdhënieve të shtetit me kishën ortodokse. Tashmë, klerikët nuk do të gëzojnë më...

“Bisedimet për ndarjen e Kosovës nisën mes Ramës dhe Vuçiç, dy...

Kryetarja e Komitetit të Helsinkit në Serbi dhe njëra ndër mbrojtëset më të zëshme të Kosovës, Sonja Biserko, flet për sulmet ndaj saj nga...

Sanchez konfirmon ndarjen nga bashkëshortja me një foto, ja çfarë shkruan...

Alexis Sanchez, ka konfirmuar ndarjen nga bashkëshortja e tij Mayte Rodriguez, me një postim në “Instagram”. Përmes një mesazhi emocional dhe fotot e tyre...

Fabulat e La Fontaineit mbrojnë Kosovën

Nga: Veton Surroi Çka duhet mësuar prej udhëzimeve amerikane, të kancelares Merkel dhe diplomacisë britanike? 1. E kisha mik të mirë Jean de La Fontaine me fabulat...

Serwer: SHBA-të do t’i thonë jo ndryshimit të kufijve, rrezik i...

Ndarja e Kosovës apo ndërrimi i territoreve do të jetë një rrezik i madh për gjithë Ballkanin dhe një gjë e tillë nuk do...

Asistenti i Ahtisaarit: Ideja e kufijve, jo e ndërkombëtarëve

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB, ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë...

Petrit Vasili: Rama pjesë e axhendave të errëta anti-Kosovë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i ftuar në studion e “Report Tv” ka folur mbi zhvillimet e fundit në vend dhe...

Këshilltari i Thaçit: Ndryshimi i kufijve është antikushtetuese

Ideja e presidentit Hashim Thaçi për “korrigjim” të kufijve, është në kundërshtim me Nenin 1 të Kushtetutës së Kosovës, i cili thotë se Republika...

A është ndarë nga djali i Jozefina Topallit? Eva Murati tregohet...

Eva Murati është një emër tepër i lakuar në media, jo vetëm për karrierën në televizion por edhe për lidhjen e shumëpërfolur midis saj...

Selena “e pikëlluar” nga ndarja me Justin Bieber? Shikoni fotot e...

Pas dy ndarjesh shumë publike, dy miq, Selena Gomez dhe Justin Theroux, mund të jenë kthyer në diçka më shumë. Sipas një raportimi, thuhet se...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...

Programi televiziv i Edi Ramës “Si të të bëj të lumtur!”

Nga Agron Gjekmarkaj  Prej disa muajsh vihet re një tjetër adet komunikativ i Kryeministrit tonë! Si kapteri i Kalces...