E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet NATO

Etiketim: NATO

Bota ka ende nevojë për NATO-n

Në prill të këtij viti, Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut, do të festojë ditëlindjen e saj të 70-të. E themeluar në vitet...

Ratifikohet protokolli për Maqedoninë në NATO, Xhaferri falënderon Kuvendin shqiptar

Kuvendi i Shqipërisë ka ratifikuar protokollin për pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Projektligji “për ratifikimin e Protokollit të Traktatit të Atlantikut Verior për...

Ambasadorja e SHBA në NATO: Mbështesim fuqimisht Kosovën

Ambasadorja e SHBA-së në NATO, Kay Bailey Hutchison edhe njëherë ka treguar mbështetje të fortë për Kosovën dhe ushtrinë e saj. Ajo ka pohuar se...

Stoltenberg: FSK-ja nuk mund të hyjë në Veri pa lejen e...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO-ja është e zhgënjyer për vendosjen e...

“Maqedonia e Veriut në NATO”, Bushati sulmon Ramën: Në relacion mungon...

Pas Komisionit të Ligjeve edhe Komisioni i Jashtëm miratoi protokollin për aderimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Edhe pse kritikat nuk munguan si...

Maqedonia e Veriut në NATO, Komisioni i Jashtëm voton unanimisht

Pas votës unanime ditën e djeshme nga Komisioni i Ligjeve për votimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO, sot në...

Komisionet miratojnë protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut

Komisionet Parlamentare kanë miratuar protokollin për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut. Ky protokoll u miratua me votat e mazhorancës dhe opozitës. Ndërkohë, Parlamenti grek...

Maqedonia e Veriut në NATO, Haradinaj: Hap i madh për Rajonin!

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka përshëndetur nënshkrimin e protokollit të pranimit të Maqedonisë së Veriut në NATO. Përmes një postimi në faqen e...

Maqedonia e Veriut në NATO, Meta: Rrit sigurinë dhe stabilitetin rajonal

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përshëndetur Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në Aleancën Veri-Atlantike. Duke e cilësuar si vendim të duhur në...

Maqedonia në NATO, Shqipëria nënshkruan e para protokollin

Nënshkrimi i “Marrëveshjes së Prespës” mes Maqedonisë dhe Greqisë i dha fund mosmarrëveshjeve mes vendeve, veprim ky që i hap rrugë Maqedonisë në anëtarësimin...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...