E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Namik dokle

Etiketim: namik dokle

Namik Dokle: Na ishte një herë një PS

Pak ditë më parë një grup socialistësh të vjetër të kësaj partie janë mbledhur në një drekë shoqërore për të kujtuar kohët e vjetra...

Ish-kryeparlamentari, kritika formimit intelektual të deputetëve të PS

Pak ditë më parë një grup socialistësh të vjetër të kësaj partie janë mbledhur në një drekë shoqërore për të kujtuar kohët e vjetra...

Majko mesazh Ramës: Deputetët e PS në vitet ’92-’96 ishin më...

Një pjesë e deputetët e Partisë Socialiste gjatë viteve 1992 - 1996 kanë zhvilluar dje një takim. Në fotot e postuara në rrjetet sociale...

Namik Dokle marton djalin, çifti betohet para kryebashkiakut Veliaj

Bleron Dokle, djali i ish-deputetit socialist, Namik Dokle i ka dhënë fund beqarisë duke kurorëzuar me martesë dashurinë e tij me Ornela Belën. Por...

Politika zgjohet pas krimit makabër: Ligje më të ashpra për armët...

Masakra çnjerëzore e Selenicës, ku u vranë barbarisht 8 persona mes të cilëve fëmijë e gra, ka shokuar opinionin publik. Krimi, më i rëndi...

Masakra në Vlorë/ Reagon ish-deputeti i PS: Të mblidhet urgjent parlamenti...

Pas masakrës tragjike që ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Resulaj të Vlorës, ku mbetën të vrarë 8 persona dhe 6 të tjerë...

Çfarë duhet bërë pas masakrës tragjike?

Nga Namik Dokle - Lajm tronditës! Masakër me tetë të vrarë. Tragjedi e madhe në familjet e tyre. Dhimbje e pakufi për viktimat. Çfarë duhet bërë...

“Pas 100 vitesh do pyesin; dini gjë kush ka qenë Nano,...

Namik Dokle ka përkujtuar sot, një vjetorin e ndarjes nga jeta të shkrimtarit Dritëro Agolli. Ai thotë se Agolli do të mbetet një emër që...

Namik Dokle mesazh Ramës: Politika dhe letërsia duan pasion, nuk bëhen...

Pas 27 vitesh në politikë dhe 8 legjislaturash në Kuvend, tërheqja e Namik Dokles nga politika aktive u cilësua surprizë. Por vetë ish-deputeti i Partisë...

Dokle-Ramës: Libri nuk është mall. Pengjet që më larguan nga politika

Ish-deputeti dhe një ndër themeluesit e Partisë Socialiste, Namik Dokle, ka folur për politikën dhe letërsinë, duke u shprehur se këta dy profesione janë...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...