E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Muzikë

Etiketim: muzikë

Paul Barton, pianisti që luan muzikë për elefantët

Thuhet se elefanti nuk harron kurrë dhe sigurisht edhe ata që janë pjesë e "Elephants World" në mes të pyllit të Tajlandës nuk bëjnë...

Nga pasarelat në politikë, nga politika në muzikë… njihuni me talentin...

“Too Many Miles”, kështu titullohet kënga më e re lançuar këto ditë tregun muzikor nga bukuroshja e spektakleve të modës, Kështjella Pepshi. Ish-konkurrente për më...

Si krijojmë muzikë, pa pasur një kritikë? E ardhmja e krijimtarisë...

Kritika muzikore sot po lejon të krijohet pafund nga kushdo dhe çfarëdo. Por për Nestor Krajën, kompozitorin e njohur shqiptar dhe pedagogun në Universitetin...

Shqiptarët duan “Hip Hop-in”

Po të kthehemi pas në kohë, kujtomë që “Hip Hop-i” në Shqipëri ka nisur rreth viteve 2000 dhe që prej asaj kohë artistët që...

Muzikë dhe mesazhe pro integrimit evropian

Mbrëmjen e shkuar në sallën e Muzeut Historik Kombëtar u shfaq koncerti recital pianistik “Univers mbi tastierë”. Protagonistë ishin  Johan dhe Ami MUKA, vëlla e...

Yjet ju tregojnë se çfarë muzike ju përshtatet

A ju pëlqen muzika lirike si Demi apo ‘country’ si Bricjapi? Zodiaku ju ndihmon të zbuloni muzikën më të përshtatshme Kur bëhet fjalë për muzikën,...

Dhe… gjithmonë Azzuro, Adriano Celentano mbush 80 vjeç

“Azzuro” është edhe sot hit-i i tij më i suksesshëm. Megjithatë Celentano ofron shumë më tepër se këngë për gra të bukura. Si humorist...

Këngët e Krishtlindjeve të bëjnë dëm. Zbulo arsyen

''All i want for christmas is you'', pa këtë këngë, krishlindjet nuk kanë kuptim. Por një video e publikuar nga ''Now This'', tregon se muzika...

“Tate, tate du fustan”, kuqezinjtë tërbohen në Antalia (VIDEO)

Ekipi kuqezi ndodhet në Antalia, pasi të hënën luan miqësoren me Turqinë. Pas natës me muzikë rock, mbrëmjen e sotme është ndërruar rryma e...

Sheshi “Skënderbej”, arena e muzikës së vërtetë

Më datë 21 shtator do të nisin provat në skenën gjigande të galasë madhështore “Shkëlzen Doli-Albanian Soul”. Në skenë do të jenë rreth 70...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...