E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Mustafa

Etiketim: mustafa

Nga zyra e Thaçit, Lugina i kërkon rezolutë Kuvendit

Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit kanë zbarkuar sërish në Prishtinë, duke i propozuar Kuvendit miratimin e një rezolute, nëpërmjet së cilës...

Debati për kufirin, Mustafa: Thaçi me këndesat e tij s’e keqpërdorin...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka hedhur poshtë me rreptësi, abuzimin me emrin e Ibrahim Rugovës nga Presidenti aktual Hashim Thaçi lidhur me çështjen...

Haradinaj e Mustafa, pozicione të pandryshuara për Demarkacionin

Demarkacioni me Malin e Zi ende mbetet një sfidë serioze për institucionet e vendit. Kryeministri Ramush Haradinaj shpreson se komisioni i ri do ta...

Kryeministrat në Durrës – Mustafa në takimin jo formal ankohet për...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se takimi i sotëm informal i kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor në Durrës...

Mustafa në Bruksel do të kërkojë liberalizim me kusht për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pritet që të udhëtojë në fillim të javës së ardhshme në Bruksel, ku do prezantojë kërkesën e tij të...

Kthimi “me marrëveshje” i Listës Serbe

Kthimi i përfaqësuesve të Listës Serbe në institucionet e Kosovës, nuk është i befasishëm dhe ai ka qenë i pritshëm, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve...

Rama flet për herë të parë për sherrin Vuçiç – Mustafa:...

Kryeministri Edi Rama ka folur me gazetarët në Sarajevë, në lidhje me zhvillimet ne Samitin e zhvilluar me vendet e rajonit. Rama ka folur edhe...

Mustafa i përgjigjet Hahnit për Tregun Ballkanik: Nuk realizohet pa viza

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë sot në punimet e Samitit të Kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, i njohur si “Western Ballkan 6”, i...

Darka në Sarajevë/ Sherr mes Mustafës dhe Vuçiç në tavolinë. Po...

Darka ku ishin të pranishëm kryeministrat e rajonit, përkatësisht ai i Kosovës, Isa Mustafa, ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi...

Luhatet koalicioni qeverisës, Kosova drejt zgjedhjeve

Koalicioni qeverisës ndërmjet Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sipas analistëve, kohët e fundit ka humbur koordinimin dhe ka ndryshuar balancën...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Rrëfimi i rrallë, çfarë thoshte Mid’hat Frashëri në 1946: Komunizmi, ja çfarë e pret Shqipërinë!

“Enver Hoxha dhe banda e tij përgatisnin plane në ç’mënyrë ta bëjnë Shqipërinë një provincë serbe, edhe...

100 Vjet mbas Luftës së Parë Botërore–Mësime për të mos u harruar

Pjesa II- Ballkani “Fuçi Baroti” i Evropës  Prof. Lisen Bashkurti Gadishulli Ballkanik nisi të përfshihej në destabilitet gjatë dhe...