E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Murinjo

Etiketim: Murinjo

Murinjo nxjerr emrat: Kam në ekip fëmijë të llastuar, nuk kanë...

Zhose Murinjo duket se e ka shumë të vëshitrë që ta mbajë vetë fajin për mungesën e rezulateve të skuadrës. Tekniku portugez tashmë e ka...

“Specialisti” Murinjo: Ja cilat do të jenë përballjet e 1/8-ve në...

Jose Mourinho ka parashikuar se cilat skuadra do të kalojnë në fazën e 1/8-ve në Kupën e Botës që do të zhvillohet në Rusi....

“Nuk jam ende i lodhur për të marrë drejtimin e Portugalisë”

Zhoze Murinjo ende nuk e ka menduar për të marrë drejtimin e Portugalisë, pasi ai mendon të qëndrojë edhe për disa vite në krye...

SPECIALE/ Strategjia e Murinjos, largon 6 yje dhe afron 6 të...

Një tjetër sezon i Premier League po shkon drejt mbylljes, dhe për disa trajnerë është e qartë për pikat e forta dhe të dobëta...

Murinjo e ka vendosur: Pogba nuk largohet nga Junajtid!

Zhoze Murinjo shuan zërat për largimin e Paul Pogba nga Mançester Junajtid. Trajneri portugez, pavarësisht përplasjeve që ka me mesfushorin francez, ka deklaruar se...

Murinjo “thumbon” Ronaldon: Fenomeni ishte i pakrahasueshëm!

Jose Murinjo ka thumbuar sërish Kristiano Ronaldon, në një deklaratë të dhënë për një dokumentar në nder të trajnerit Bobi Robson, me të cilin...

Murinjo: Nuk ka skuadër të mirë pa një brazilian!

Zhoze Murinjo nuk i ka lënë vend shumë gazetarëve për të imagjinuar se cilët mund të jenë blerjet e Junajtid gjatë merkato së verës....

Mourinjo rrëfëhet për largimin e Salah nga Çelsi: Unë e bleva...

Ish-trajneri i Çelsit, Jose ka rrëfyer për “ESPN Brazil” se meriton vetëm të lavdërohet që arriti të sillte Mohamed Salah në “Stamford Bridge” e...

Julio Cesar: Murinjo më tha se me një dorë prisja më...

Portieri Julio Cesar, aktualisht te Flamengo, zbuloi gjatë një interviste në programin “Seleção Sportv” se ka pasur një bisedë shumë interesante me Murinjon pas...

S’do ta besoni se si i motivoi Murinjo lojtarët e tij...

Jose Murinjo e ka përmbysur me pak fjalë derbin ndaj Mançester Sitit. Nuk e besoni? Ka qenë mbrojtësi Kris Smollin që vendosi fitoren e...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

“Më ka dërguar Rama! Gjeniu Cakaj do takojë kryetarë shtetesh! Lum ata. Sa do gëzohet Merkel e Macron, kur…”

Nga AGRON GJEKMARKAJ -  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai...

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...