E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Moti

Etiketim: moti

Moti, ja si do të jenë sot temperaturat

Deri në mesditë, vijon dominimi i kthjellimeve me vranësira kalimtare në veri dhe pjesën më të madhe të qendrës por vranësira më të shpeshta...

Moti, e premte 28 shtator 2018

Moti do të mbetet me  kthjellime  kalime  të pakta vranesirash në relievet malorë.  Era do të jetë me drejtim  Verilindje  (NE) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4  lartësi  vale 1,0  deri në 2,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat...

Moti, ja situata në Shqipëri

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior. Pasditja fuqizon vranësirat në zonatmalore në Veri...

Ndryshon moti, e mërkurë 26 shtator 2018

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior. Pasditja fuqizon vranësirat në zonatmalore në Veri...

Moti, rikthehen shirat. Ja situata në vend

Moti do tëjetë  me kthjellime dhe kalime vranvsira të pakta nërelievet malorë. Era do të jetë me drejtim  Verilindje  (NE) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet.  Valëzimi do të  jetë i forcës 4  lartësi  vale 1,0  deri në 2,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do...

Nis ulja e temperaturave deri në 10 gradë

Nesër merrni masa për të veshur këmisha apo bluza me mëngë të gjata, pasi meterologët parashikojnë një rënie të ndjeshme të temperaturave nga 5...

Ndryshon koha, parashikimi i motit. 24 shtator 2018

Priten ndryshime ne kushte e motit, pra do të jetë fillimisht me kthjellime, në pjesën e dytë të ditë vranvsirat do të dendësohen duke...

Moti, ja ndryshimet gjatë fundjavës

Vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike pra me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim, me shpejtësi ...

Vera ikën me shtatorin, ja parashikimi

Duket se vera do të përfundojë këtë fundjavë, teksa javës tjetër ndryshojnë kushtet e motit. Sipas Meteoalb, nesër dhe gjatë fundjavës, moti mbetet me...

Moti, e premte 21 shtator 2018

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior. Pasditja fuqizon vranësirat në zonat malore në Veri...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...