E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Moti

Etiketim: moti

Moti i keq, OSHEE plan masash për garantimin  e furnizimit me...

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njoftoi sot se po ndjek me përparësi situatën e krijuar në vend si pasojë e motit të...

VIDEO/Tropojë, 20 shtëpi të dëmtuara nga moti i keq, izolohen disa...

Tropoja është një ndër rrethet më të dëmtuara nga reshjet e rëna javën e kaluar. Disa fshatra janë të izoluar pasi janë dëmtuar dhe...

Dimër i parakohshëm. Të hënën rikthehet shiu, mund të ketë përmbytje

Dimri i parakohshëm që ka përfshirë tashmë një pjesë të Europës, mbërrin edhe në Shqipëri. Meteorologët thonë se pas një fundjave me mot të mirë,...

Merrni masa për në fundjavë! Ja si do të jetë moti

Ndonëse dielli nuk ka munguar, pritet që paraditet dhe pasditet të jenë të ftohta. “Meteoalb”, raporton se fundjava do te jete me mot te kthjellet...

Parashikimi i motit për sot

Vranësirat dhe shirat do të mbeten prezent në vendin tonë edhe gjatë ditës së nesërme ku herë pas here do të jenë intensive, më...

Ulje temperaturash, në male do ketë reshje bore

Reshjet me intensitet të lartë që shkaktuan përmbytje në zonën e Laçit janë zhvendosur gjatë këtyre orëve në jug të vendit. “Kemi një përmirësim të...

Shi dhe erë e fortë në Kukës, plepi bllokon rrugën(VIDEO)

Reshje të shumta shiu dhe erëra të forta kanë përfshirë ditën e sotme qytetin e Kukësit. Si pasojë e motit të keq, është rrëzuar edhe...

Reshjet do të vazhdojnë deri të martën

E hëna dhe e marta do të vazhdojnë të karakterizohen nga shira më të pakët dhe kryesisht në zonat malore, krahasuar me ditën e...

MOTI/Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të dominohet nga masa ajrore të qëndrueshme dhe për pasojë moti i kthjellët do të jetë dominues në të gjithë territorin...

Parashikimi i motit për sot

Kthjellime dhe vranësira të herëpashershme do të karakterizojnë kushtet e motit në të gjithë territorin e vendit deri në mesditë, kur pritet shtim i...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë verbale...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...