E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Moti

Etiketim: moti

Moti natën e ndërrimit të viteve

Ditët e fundit të vitit 2018 do të na shoqërojnë me një mot të ftohtë por pa reshje, ndërsa, dëborën do të mund t’i...

Rriten temperaturat, çfarë pritet të ndodhë me motin?

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme, e enjte 27 dhjetor 2018. Masat ajrore të ftohta dhe të thata me origjinë verilindore do...

Borë dhe ngrica, çfarë rezervon moti për fundin e vitit

Meteorologët parashikojnë mot të ftohtë dhe për ditët në vijim, ndërsa viti 2018 do mbyllet me temperatura nën zero për disa zona të vendit. Mbi...

Lajme të këqija nga moti. Ja çfarë ndodh sot e nesër

Moti i ngrohtë dhe me diell ka përfunduar. Që prej mbrëmjes së sotme dhe nesër priten reshje shiu dhe shtrëngata në zona të caktuara. Sipas parashikimit...

IGJEUM: Parashikimi i motit për të mërkurën

Sot pasdite dhe nesër  priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, kryesisht gjatë ditës së sotme. Në Veri dhe në Lindje, në zonat mbi 400 m mbi nivelin e...

Moti merr kthesë, çfarë do të ndodhë sot me temperaturat

Masat ajrore të ngrohta dhe të lagështa me origjinë oqeanike do të kushtëzojnë mot të ngrohtë dhe të lagësht. Për pasojë, vranësirat do të jenë...

Çfarë po ndodh me motin? Ja deri sa do të shkojnë...

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave masa ajrore të ftohta  relativisht të paqëndrueshme  me origjinë Veriperëndimore të cilat do të kushtëzojnë...

Reshjet ikën, përgatituni për surprizat e tjera të motit

Nga e premtja e më tej temperaturat pritet të ulen ndjeshëm. Meteorologët kanë dhënë alarmin se i ftohti siberian do të sjellë ulje të dukshme...

“Egërsohet” moti sot, ja çfarë pritet të ndodhë

Fillimi i javës, 26 nëntor 2018: i gjithë vendi do të përfshihet nga reshje shiu pjesërisht dhe rrebeshe me shkarkesa elektrike në zonën perëndimore. Era do të...

Moti, kujdes kur dilni. Mos harroni çadrën

Pjesa e parë e ditës vijon me vranësira në të gjithë territorin duke gjeneruar shira të dobët në zonat veriore dhe zonat Qendrore. Ndërsa pasditja...

EDITORIAL

Ligji i kadastrës, Luan Rama: Shpërdorim flagrant të procesit kushtetues

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se miratimi i “Ligjit për Kadastrën” vjedhurazi është një nga...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...