E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Moti

Etiketim: moti

Moti, ja ndryshimet gjatë fundjavës

Vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike pra me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim, me shpejtësi ...

Vera ikën me shtatorin, ja parashikimi

Duket se vera do të përfundojë këtë fundjavë, teksa javës tjetër ndryshojnë kushtet e motit. Sipas Meteoalb, nesër dhe gjatë fundjavës, moti mbetet me...

Moti, e premte 21 shtator 2018

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior. Pasditja fuqizon vranësirat në zonat malore në Veri...

Ikin ditët me diell, ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Moti mbi vendin tonë ditët e fundit është dominuar nga mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Por sipas parashikimit të Meteoalb, duke...

Moti, e mërkurë 19 shtator 2018

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën Verilindore e cila...

Rikthehen reshjet e shiut në Shqipëri, ja çfarë pritet të ndodhë...

Shqipëria do të paraqitet sotme mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare sipas Meteoalb. Më të theksuara do të jenë gjatë pasdites në ekstremet veri...

Moti po del jashtë kontrolli

Moti sa vjen e po bëhet gjithnjë e më i pa parashikueshëm, e këtë vit thuajse i gjithë globi është përballur me temperatura ekstreme,...

Verë edhe në shtator? Ja si do të ndryshojë moti në...

Moti edhe për ditën e sotme paraqitet i kthjellët në të gjithë territorin e Shqipërisë, ndërsa temperaturat maksimale pritet të arrijnë deri ne 32...

Surprizat e motit për 24 orët në vazhdim dhe situata e...

Moti do të vazhdojë të sjellë surpriza gjatë këtyre ditëve. Sipas parashikimit të motit Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat do të vazhdojnë...

Moti vjen me surpriza dhe ndryshime sot, çdo ndodhë pasdite

Paraditja vijon me kthjellime dhe vranësira të lehta në Veri-Qendër, por vranësira të shpeshta do të ketë edhe në Jug. Pasditja paraqitet kryesisht me kthjellime...

EDITORIAL

Festivali Folklorik Ballkanik dhe Tirana

Në Tiranë po zhvillohet "Festivali Folklorik i Ballkanit" me gamë përfaqësimi nga të gjithë Rajoni. Përzgjedhja e...

FORUM

Mustafa Nano: Godina e Teatrit është e shëmtuar, por Rama po sillet si sundimtar

Mustafa Nano thotë se ajo ç’ka e shqetëson në çështjen e Teatrit nuk është shembja e godinës...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...