E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Moody’s

Etiketim: Moody’s

Raporti i Moody`s, kritika Qeverisë për PPP-të: Përbëjnë rrezik fiskal!

Gjiganti i vlerësimit të kreditit, Moody`s ka mbajtur të pandryshuar notën e borxhit Sovran të ekonomisë shqiptare, në B1 me perspektivë të qëndrueshme, e...

Moody`s skanon Shqipërinë: Projeksionet e dy viteve, investimet do të bien

Gjigandi botëror i vlerësimit të kreditit, Moodys` ka mbajtur të pandryshuara projeksionet për rritjen ekonomike të vendit tonë, për këtë vit dhe atë të...

“Moody`s” vlerëson 2017 – Performancë e kënaqshme fiskale, dobët vetëm shpenzimet

Në raportin e fundit të agjencisë së vlerësimit të kreditit, Moody`s, të siguruar nga Tv SCAN, nënvizohet edhe fakti se barra e borxhit publik do...

PBB për frymë do thyejë rekord, “Moody`s”: Mbi $4600 vitin tjetër,...

Përmirësimi më i fundit i projeksioneve të ekonomisë shqiptare për këtë vit dhe ata dy të ardhshëm nga agjencia e vlerësimit, Moody`s, përkthehet rrjedhimisht...

Moody`s paralajmëron për motin: Kërcënon rritjen ekonomike dhe forcën fiskale

Kushtet ambientale, që i referohen gjerësisht atyre atmosferike, janë aktualisht kërcënimi më i madh që i kanoset ekonomisë shqiptare. Këtë gjë e thekson edhe agjencia...

“Moody`s” zhvlerëson – Nuk ndryshoi borxhin, por uli notën e ekonomisë...

Pak ditë më parë, Moody`s njoftonte një vlerësim të pandryshuar për Shqipërinë në B1 me perspektivë të qëndrueshme. Ky vendim shoqërohet edhe nga një raport më i...

“Moody`s” zhvlerëson-Nuk ndryshoi borxhin, por uli notën e ekonomisë shqiptare

Pak ditë më parë, Moody`s njoftonte një vlerësim të pandryshuar për Shqipërinë në B1 me perspektivë të qëndrueshme. Ky vendim shoqërohet edhe nga një...

Paralajmërimi i Moody’s: pas TAP, investimet e huaja në Shqipëri do...

Gjigandi ndërkombëtar i vlerësimeve financiare, Moody's paralajmëron se Shqipëria mund të përballet me rënien e investimeve të huaja, pas përfundimit të gazsjellësit Trans Adriatik...

“Moody`s” si “S&P” – Ruan të pandryshuar vlerësimin, flet për progres

Edhe gjigandi tjetër i vlerësimeve, Moody`s ka ruajtur të pandryshuar vlerësimin për Shqipërinë, në B1 me perspektivë të qëndrueshme. Raporti është publikuar po më...

Arben Ahmetaj: Moody’s tregoi se jemi në drejtimin e duhur

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka reaguar pas raportit të Moody’s. Sipas tij, ky raport tregon se ekonomia shqiptare është në rrugën e duhur. “Konsolidimi fiskal...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...