E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Monika kryemadhi

Etiketim: monika kryemadhi

Kryemadhi: Faktori politik shqiptar shumë i rëndësishëm për stabilitetin e Maqedonisë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi priti në një takim në selinë e LSI-së, Kryetarin e PDSH-së të Maqedonisë, Menduh Thaçi, me të cilin bisedoi...

Kryemadhi: PDIU në opozitë, zhvillim për çmontimin e qeverisë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e quan zhvillim pozitiv për çmontimin e qeverisë, afrimin e PDIU-së me partitë e koalicionit opozitar. Përmes një postimi...

Kryemadhi takim lamtumire me Donald Lu

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi priti sot në selinë e LSI në takimin e lamtumirës, Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të...

Heqja e vizave për Kosovën, Kryemadhi: Vendimi duhej të ishte marrë...

Kryetarja e Lëvizjes Socialise për Integrim, Monika Kryemadhi ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për miratimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për kosovarët. "Lajm...

Kryemadhi: Vetingu i politikanëve dhe lufta ndaj krimit, emergjencë kombëtare

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dhënë një prononcim me gazetarët menjëherë pas përfundimit të tryezës së jashtëzakonshme të opozitës së bashkuar që u...

Kryemadhi: Situata kriminale në vend është alarmante, Shqipëria në udhëkryqin më...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pret Raporterët e Këshillit të Europës Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi priti sot në selinë e LSI-së...

Monika Kryemadhi: Gëzuar ditëlindjen LSI! 

Nga Monika Kryemadhi/ Ne lindëm si një Parti e Re, 14 vite më parë, në 6 Shtator të vitit 2004. U mblodhëm dhe themeluam Lëvizjen...

Shenjtërimi i Nënë Terezës, Kryemadhi: Ne jemi lapsi me të cilin...

5 shtatori, dita e “Shën Terezës”, është uruar nga politikanët kryesorë shqiptarë. Presidenti i vendit, Ilir Meta, në një reagim në rrjetet sociale u...

“Sy me sy”, e diela e Presidentit Ilir Meta (FOTO LAJM)

Pas një ngjitje në majën më të lartë të Alpeve shqiptare, Jezercë, në lartësinë 2696 metra mbi nivelin e detit, Ilir Meta ka preferuar...

Monika Kryemadhi: Kryekrimineli Rama është në krye të qeverisë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një takim me komitetin drejtues kombëtar të Lëvizjes Rinore për Integrim, deklaroi se kriminelët nuk...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...