E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Mogherini

Etiketim: mogherini

Koçijançiç: Keqardhje për deklaratat e ashpra nga Kosova dhe Serbia

Shprehim “keqardhje për shkak të deklaratave të ashpra pas asaj që jemi marrë vesh” më 1 shkurt, në dialogun Kosovë – Serbi, ndërsa “përparimi...

BE do të punojë për të drejtat e emigrantëve dhe refugjatëve

Në vitin e ardhshëm, BE do të zbatojë masat për monitorimin e strategjisë së re globale të BE-së për politikën e jashtme dhe të...

BE: Decentralizimi zgjidhje për Sirinë e nesërme

Diplomacia e Bashkimit Evropian theksoi se decentralizimi i pushtetit në Siri mund të ishte një prej çelësave për qetësimin dhe stabilizimin e këtij vendi...

Mogherini e bind Vuçiçin që të implementohen marrëveshjet Kosovë – Serbi

      Shefja e Politikës së Jashtme dhe e Sigurisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka folur të enjten në telefon me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq,...

Superfitimet – Banda shqiptare-italiane furnizonte me kokainë mbesën e Mogherinit

Të paktën 15 persona përfunduan në prangat e policisë gjatë një operacioni antidrogë në Veneto të Romës, ku midis të arrestuarve janë edhe shqiptarë. Ata...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...