Ballina Etiketimet Mogherini

Etiketim: mogherini

Basha flet pas takimit me Mogherini-n dhe jep një mesazh: Do...

Menjëherë pasi përfundoi takimin me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini, kryedemokrati Basha kërkon realizimin e një pakti kombëtar që e çon vendin...

Lajm i fundit/Mogherini mbërrin në Tiranë, takim me Nishanin në Presidencë

Ka mbërritur në Tiranë, shefja e diplomacisë evropiane Frederica Mogherini. Ashtu sikurse është parashikuar në agjendën e vizitës zyrtare, takimin e parë, zonja Mogherini...

Mogherini në Beograd, radikalët e Sheshelit e pengojnë gjatë fjalimit në...

"Të nderuar deputetë, kam nderin e veçantë që të jem në vendin ku e ndjej veten si në shtëpi”. Me këto fjalë të thëna në...

Axhenda e plotë e Mogherinit në Tiranë, ja pse nuk e...

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e Politikës së Jashtme dhe Sigurisë e Bashkimit Europian do të vizitojë sot Tiranën, ku situata politike është anormale,...

Mogherini sot në Tiranë, takim me Ramën, Metën jo me Bashën

Federika Mogherini do të jetë sot në Tiranë në një vizitë zyrtare. Në axhendën e bërë publike, Përfaqësuesja e Lartë e Marrëdhënieve të Jashtme të...

PODGORICË – Mogherini: BE nuk është e plotë pa Ballkanin

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, njëkohësisht zëvendëspresidente e Komisionit Evropian, Federica Mogherini, vizitoi dje Malin e Zi. Në një seancë të posaçme të parlamentit...

Udhëtimi i Mogherinit në Ballkanin e trazuar

Federica Mogherini do të udhëtojë katër ditë me radhë në vendet e Ballkanit Perëndimor, i cili është trazuar rishtazi kohët e fundit. Ajo do...

Mogherini nis sot turneun në Ballkan, do vizitojë dhe Shqipërinë

Shefja e Diplomacisë në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini këtë të mërkurë nis turneun e vizitave disa ditore në Ballkanin Perëndimor. Gjatë qëndrimit të saj në...

BE, Mogherini thirrje për unitet në zbatimin e reformës në Shqipëri

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, tha në Uashington se shpreson që politikanët në Shqipëri të shfaqin unitet për zbatimin e reformës...

Koçijançiç: Keqardhje për deklaratat e ashpra nga Kosova dhe Serbia

Shprehim “keqardhje për shkak të deklaratave të ashpra pas asaj që jemi marrë vesh” më 1 shkurt, në dialogun Kosovë – Serbi, ndërsa “përparimi...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...