Ballina Etiketimet Mogherini

Etiketim: mogherini

Rama sot në Bruksel, takim me Mogherinin për perspektivën europiane në...

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot pasdite një takim me shefen për politikë të jashtme në BE, Federika Mogherini. Ky është takimi i...

Mogherini: Shqipëria t’i përdorë 6 muajt e ardhshëm për integrimin në...

BRUKSEL- Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Bruksel në kuadër të punimeve të Këshillit të Stabilizim Asocimit mes Shqipërisë dhe...

Integrimi i Shqipërisë, Bushati takim me Mogherinin në Bruksel

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Bruksel në kuadër të punimeve të Këshillit të Stabilizim Asocimit mes Shqipërisë dhe...

Zyra e Mogherinit përshëndet integrimin e komuniteteve në Gjyqësorin e Kosovës

Integrimi i sotëm i gjykatësve, prokurorëve dhe personelit administrativ në Gjyqësorin e Kosovës është zbatim i Marrëveshjes për Drejtësi të arritur në shkurtin e...

Pacolli takohet me Mogherinin, kërkon liberalizimin e vizave

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli është takuar me shefen e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, të cilës i ka thënë se...

Mogherini dhe Hahn iu kujtojnë 6 kryeministrave të Ballkanit se ‘i...

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, dhe Komisionari për Zgjerim i bllokut, Johannes Hahn, takuan udhëheqësit e gjashtë vendeve të...

Dialogu Kosovë-Serbi, Mogherini takon Thaçin e Vuçiçin në Nju Jork

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, takoi presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në New...

Mogherini: BE nuk do të jetë asnjëherë komplet pa Ballkanin Perëndimor

Data e hyrjes në Bashkimin Evropian në masë të madhe varet nga Serbia, ndërsa anëtarësimi do të vijë me reforma dhe normalizimin e marrëdhënieve...

LAJMI I FUNDIT/ Bashkimi Europian reagon për herë të parë për...

Bashkimi Europian reagon për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 qershorit në Shqipëri. Me anë të një deklarate të Përfaqësueses së Lartë të BE,...

Mogherini dhe Hahn i shkruajnë Hoxhajt: E ardhmja e Kosovës është...

Shefja e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Johannes Hahn, i kanë shkruar letra ministrit...

EDITORIAL

Dënimi i Shullazit, reagon ambasada e SHBA-së: Kush e ka radhën?

Ambasada amerikane në Tiranë përshëndet vendimin e djeshëm të Gjykatës e cila vendosi dënimin me 14 vjet...

FORUM

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...