E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Mogherini

Etiketim: mogherini

Mogherini dhe Hahn përgëzojnë Shkupin për arritjet

Komisioneri për Zgjerim dhe Politikat e Fqinjësisë së Bashkimit Europian, Johannes Hahn i dorëzoi autoriteteve të Shkupit progres-raportin e Komisionit Europian. Hahn përshëndeti angazhimin e...

Pas takimit në Tiranë, Rama me Mogherinin në Shkup (FOTO)

Pasi përmbylli takimin me Përfaqësuesen e Lartë të BE, Frederica Mogherini, e cila përcolli sot nga afër raportin e KE për çeljen e negociatave...

Video/ Basha takohet me Mogherinin në Rinas

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk mori pjesë në takimin e përfaqësues së lartë të diplomacisë europiane Federica Mogherini me opozitën sot në...

Nuk do jetë në takimin me opozitën, por Basha takohet me...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk do të marrë pjesë në takimin e përfaqësues së lartë të diplomacisë europiane Federica Mogherini me opozitën...

Mogherini në Tiranë pas rekomandimit, 135 minutat me liderët e Shqipërisë...

Një ditë pasi Shqipëria mori rekomandimin pozitiv për hapjen e negociatave me BE për anëtarësimin, shefja për Politikë të Jashtme, Federika Mogherini pritet të...

Pas rekomandimit pozitiv, Mogherini mbërrin në Tiranë. Do darkojë me Ramën...

Pasi ka dhënë lajmin e mirë për Shqipërinë, ku Komisionin Europian vendosi rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave me BE-në, shefja për Politikë të...

Negociatat, zbardhet axhenda e Frederica Mogherinit në Tiranë

Emisioni "Tonight Ilva Tare" në Ora News, ka publikuar axhendën e vizitës në Tiranës, të Federica Mogherini, shefja për politikën e Jashtme të BE-së. Gjatë...

Mogherini: Vettingu po prodhon rezultate, por ka ende disa probleme

Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Federica Mogherini, tha se takimi “Miqtë e Shqipërisë” i organizuar ditën e sotme në Bruksel...

Rama takon Mogherinin dhe Fleckenstein: Me grupin “Miqtë e Shqipërisë në...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar disa takime miqësore para dëgjesës në Parlamentin Europian. Rama është takuar me shefen për Politikë të Jashtme dhe Siguri...

Ballkani në BE, Mogherini: Procesi është i pakthyeshëm, le ta bëjmë...

Përfaqësuesja e Lartë e BE, Federika Mogerini tha se vendet e rajonit kanë bërë progres të madh dhe këto hapa duhet të vazhdojnë. Mogherini: Kjo strategji...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...