E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Mogherini

Etiketim: mogherini

VIDEO/ Berisha flet pa dorashka: Mogherini një filo ruse dhe filo...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur pa dorashka mbrëmjen e sotme. Duke diskutuar për çështjen e Kosovës dhe projektin për ndarjen e saj, ish-kryeministri Sali Berisha...

Opozita i shkruan letër Mogherinit, kundërshton idenë e shkëmbimit të territoreve

Partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, LDK, VV, PSD dhe Alternativa i kanë dërguar letër Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, të...

Thaçi pas takimit me Mogherinin: Rrugëtim i vështirë, por i domosdoshëm

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, ka treguar se ka bashkë me zëvendëskryeministrin e parë, Behgjet Pacolli, sapo ka përfunduar takimin bilateral me përfaqësuesen e...

Mogherini: Kosova dhe Serbia mund të arrijnë marrëveshje deri vitin e...

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, paralajmëroi mundësinë që Kosova dhe Serbia të arrijnë marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve deri...

Mogherini bën thirrje për më shumë përgjegjësi për migrantët

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje vendeve anëtare që të marrin "më shumë përgjegjësi" për migrantët e...

Mogherini apel vendeve të BE-së për emigrantët: Duhet më shumë përgjegjësi

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje vendeve anëtare që të marrin “më shumë përgjegjësi” për migrantët e...

Reagon Mogherini, ua kujton Prishtinës e Beogradit marrëveshjen që të mos...

Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Prishtina dhe Beogradi që mos të ketë tensione në Kosovë, të cilat mund t’i dëmtojnë përpjekjet e përbashkëta për...

Negociata në 2019, Mogherini dhe Hahn: Dyert e BE të hapura....

FEDERICA MOGHERINI/ JOHANNES HAHN Këtë javë, vizioni ynë për një Europë vërtet të bashkuar vjen një hap më pranë. Shtetet anëtare të BE-së përcaktuan një udhë...

Samiti i Sofjes/ Mogherini bën bashkë Thaçin me Vuçiç, ja për...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç janë takuar në Sofje në kuadër të Samitit të BE-së. Siç raporton Tanjugu,...

Shkup, Mogherini në darkë pune me kryeministrat e Ballkanit

Përfaqësuesja e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini, ka zhvilluar një darkë pune në Shkup me...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...