E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Mjekësia

Etiketim: Mjekësia

Universitetet/ Mjekësia, Ekonomiku dhe Drejtësia më të preferuarit, ja detajet

Faza e parë e regjistrimeve në universitete është mbyllur ditën e djeshme. Kjo është bërë e ditur dje nga drejtuesi i Rrjetit Akademik Shqiptar,...

Pranimi në Universitete, Mjekësia 340 kuota, Fakulteti i Ekonomisë 1300

Nuk ka ndryshime të kritereve për pranimet në Universitete, por një pjesë e kuotave kanë pësuar rritje të lehtë. Ekonomiku do të ketë 1300...

Pagesa e plotë e tarifës studentore, studentët e Mjekësisë nesër protestë

Pagesa e plotë e tarifës vjetore nga studentët ngelës në disa provime, i ka nxitur studentët e Universitetit të Shkencave Mjekësore të thërrasin nesër...

Manastirliu: Shërbim i ri në Sanatorium, eleminohen radhët për shintigrafinë

Dita Botërore e Tuberkulozit/ Shqipëria me incidencë të ulët dhe rezultate të larta mjekimi Tiranë, 24 Mars - Një shërbim i ri, shumë i rëndësishëm...

Kriteret e pranimit te Mjekësia: Studentët me mesatare mbi 8.5

Universiteti i Mjekësisë do të vijojë të marrë maturantët me mesataren më të lartë, e cila megjithëse si kriter është vendosur të jetë mbi...

Mjekësia/Sot konkursi që të bën drejtor, ja ku zhvillohet

Ditën e sotme në orën 12:30 në Fakultetin e Stomatologjisë i cili ndodhet pranë QSUT- së, do të zhvillohet konkursi me shkrim për drejtorët...

“Ngelësit” italianë të mjekësisë turren në Shqipëri – Alternativë ndaj testimeve...

Për qindra të rinj italianë, Shqipëria është kthyer në një alternativë dhe zgjidhje të thjeshtë ndaj një problemi që prek çdo student që nuk...

Plotësohen kuotat – Mjekësia mbyll regjistrimet, degët e tjera mundësi regjistrimi...

Ndërsa në të gjitha Universitetet e vendit vijojnë fazat e regjistrimit të fituesve, dega e Mjekësisë në Tiranë, një ndër më të kërkuarat, tashmë...

Të gjithë te Mjekësia, në sekretaritë e Fakulteteve të UT pak,...

Pak orë na ndajnë nga mbyllja e regjistrimeve të fazës së parë në universitet. Kandidatët për studentë kanë nxituar të regjistrohen në degën e...

Dega më e kërkuar e maturantëve me kriteret më të forta

Këtë të enjte, maturantët nisin aplikimet për për të ndjekur studimet universitare. Matura e këtij viti 2016-17, sipas rektorit të Universitetit të Mjekësisë, ka si prioritet...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...