E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Minjte

Etiketim: minjte

Ja si të veproni për të mbajtur minjtë larg shtëpisë tuaj

Këto kafshë përfaqësojnë një shembull të shkëlqyer të “mysafirëve të paftuar shtëpiak”. Ata mund të dëmtojnë rrobat, telat apo muret. Por, pjesa më e keqe...

“Nëse minjtë i ngrenë këmbët përpjetë, jemi të vdekur”, rrëfimi i...

Ato që nuk thashë në libër: Ribotim i pjesshëm i intervistës së ish presidentit të SHBA, që shoqëroi daljen e librit të tij, “Decision...

Gjysmë ton hashash, policët: E hëngrën minjtë!

Që minjtë të hanë gjysmë ton marijuanë pa i gjetur asgjë nuk ishte dëgjuar më parë, por ja që kështu pretendojnë tetë policë të...

Provojnë cigare elektronike te minjtë, zbulojnë se shkakton sëmundjen e rëndë

Shumica e njerëzve flasin për cigarette elektronike duke menduar se janë një alternativë e duhur për të hequr dorë nga cigarja, por hulumtimet e...

Roma në kaos nga kufizimet e ujit, minjtë dhe plehrat pushtojnë...

Temperaturat e larta dhe thatësira e tejzgjatur ka bërë që brejtësit të pushtojnë Romën. Mungesa e ujit ka sjellë dhe probleme me pastrimin e...

Krim makabër, minjtë hanë për së gjalli foshnjen

Një vajzë e vogël vetëm 3 muajshe ka humbur tragjikisht jetën, pasi minj gjigantë e hëngrën për së gjalli, ndërkohë që nëna e saj...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...