Ballina Etiketimet Ministrja

Etiketim: ministrja

Manastirliu: Nisi programi kombëtar për rehabilitimin e 300 qendrave shëndetësore

Gjatë inspektimit të ndërhyrjes në qendrën shëndetësor në Roskovec, ministrja Ogerta Manastirliu tha se qeveria ka nisur programin kombëtar të rehabilitimit të 300 qendrave...

”Sakrifica” e ministres për familjet e prekura: Jep rrogën

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla në një takim me drejtorët e shkollave pas përmbytjeve ka thënë se tashmë duhet ndihmë për familjet e prekura....

Helmimi i nxënësve, ministrja Nikolla, Bashës: Ju qofshi!

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka reaguar sot ndaj akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha për ngjarjen e ndodhur në Shupenzë të Bulqizës....

Ora e shtrenjtë e ministres së Drejtësisë? Gjonaj: Ju tregoj vlerën

Sendet me vlerë të gjykatësve, prokurorëve, ministrave, deputetëve e çdo zyrtari që mban aksesorë me vlerë, është vënë në syrin e opinionit publik. Këtë...

Disa pushkë model 56 për paqen mes Ramës dhe Bashës

Ky është gjumi i zakonshëm letargjik që Shqipëria merr në verë, aq më tepër në verat elektorale dhe këtu nuk ka asnjë gjë të...

Ministrja Karabina bën bilancin: Ja shkeljet që u bënë në provimet...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit ka bërë një bilanc të parregullsive që janë shënuar gjatë provimeve të Maturës Shtetërore. Sipas ministres Karabina, shkelja më flagrante...

Zbulohet manovra e Ministres Ekonomi pas kallëzimit të Lazimit në Prokurori

Në fillim jepet urdhri për shkarkim, pastaj gjenden motivet. Kjo është ajo që po ndodh këto ditë në Ministrinë e Zhvillimit të Ekonomisë, Tregtisë...

Shkarkohet nga detyra Drejtori i Muzeut Kombëtar, Melsi Labi

Ministria e Kulturës ka shkarkuar nga detyra Drejtorin e Muzeut Kombëtar, Melsi Labi. Pak ditë më parë Labi akuzoi Ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro,...

Sulmi ndaj Nikollës, Veliaj: Fyerja publike nuk shuan kontributin në punën...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është solidarizuar me ministren Lindita Nikolla, e cila një ditë më parë u sulmua me salcë nga një studente. Gjatë...

Kodi i sjelljes. Ekonomi: Moment i rëndësishëm për mijëra përdorues të...

Katër operatorë të telefonisë mobile nënshkruan mes tyre një kod sjellje, i cili u hartua nga Komisioni i Mbrojtjes së Konsumatorit në MZHETTS, në...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

DW: Sot me 20 janar, dy vite Presidenti Donald Trump

Nga radio gjermane DW/ Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit - Në...

Europa e ka të humbur luftën

Marrëveshja për ndalimin e raketave me rreze të mesme veprimi nuk mund të shpëtohet më. Me këtë...