E hënë, Nentor 12, 2018
Ballina Etiketimet Ministrja

Etiketim: ministrja

Ora e shtrenjtë e ministres së Drejtësisë? Gjonaj: Ju tregoj vlerën

Sendet me vlerë të gjykatësve, prokurorëve, ministrave, deputetëve e çdo zyrtari që mban aksesorë me vlerë, është vënë në syrin e opinionit publik. Këtë...

Disa pushkë model 56 për paqen mes Ramës dhe Bashës

Ky është gjumi i zakonshëm letargjik që Shqipëria merr në verë, aq më tepër në verat elektorale dhe këtu nuk ka asnjë gjë të...

Ministrja Karabina bën bilancin: Ja shkeljet që u bënë në provimet...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit ka bërë një bilanc të parregullsive që janë shënuar gjatë provimeve të Maturës Shtetërore. Sipas ministres Karabina, shkelja më flagrante...

Zbulohet manovra e Ministres Ekonomi pas kallëzimit të Lazimit në Prokurori

Në fillim jepet urdhri për shkarkim, pastaj gjenden motivet. Kjo është ajo që po ndodh këto ditë në Ministrinë e Zhvillimit të Ekonomisë, Tregtisë...

Shkarkohet nga detyra Drejtori i Muzeut Kombëtar, Melsi Labi

Ministria e Kulturës ka shkarkuar nga detyra Drejtorin e Muzeut Kombëtar, Melsi Labi. Pak ditë më parë Labi akuzoi Ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro,...

Sulmi ndaj Nikollës, Veliaj: Fyerja publike nuk shuan kontributin në punën...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është solidarizuar me ministren Lindita Nikolla, e cila një ditë më parë u sulmua me salcë nga një studente. Gjatë...

Kodi i sjelljes. Ekonomi: Moment i rëndësishëm për mijëra përdorues të...

Katër operatorë të telefonisë mobile nënshkruan mes tyre një kod sjellje, i cili u hartua nga Komisioni i Mbrojtjes së Konsumatorit në MZHETTS, në...

Ekonomi: Ballkanit i duhet një platformë e vetme ekonomike

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes,  Milva Ekonomi priti në ambientet e MZHETTS, Ministrin për Tërheqjen e Investimeve të Huaja të Maqedonisë,...

Eglantina Gjermeni: Për herë të parë projekt për strehimin e jetimëve

Flet për “Koha Jonë”, ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni lidhur me prioritetet e ministrisë që ajo drejton për vitin 2016 Intervistoi: Sidorela Lepri - Në...

EDITORIAL

Ish-ministri Tahiri drejt postit si zv/kryeministër

-Fillimisht kryeministri, te Sokol Balla, dhe më pas Taulant Balla në TVSH deklarojnë se “Sajmir Tahiri është...

FORUM

100 Vjet mbas Luftës së Parë Botërore- Mësime për të mos u harruar

Prof. Lisen Bashkurti - Njëqind vjet më parë përfundoi Lufta e Parë Botërore. Kjo është një ngjarje...

Çfarë fshihet pas takimit të Thaçit me Vladimir Putin

Presidenti Thaçi përpiqet që të gjejë aleatë ndërkombëtarë për ta jetësuar idenë e tij për korrigjim kufijsh,...