Ballina Etiketimet Ministrja

Etiketim: ministrja

Thesari bllokon çdo shërbim për banorët e Skraparit, LSI thërret me...

Lëvizja Socialiste për Integrim kërkon interpelancë urgjente me ministren e Ekonomisë dhe Financave Anila Denaj. Shkak është bërë problematika e hasur në degën e Thesarit...

Tensione në Kuvend/ Opozita rrethon foltoren: Të vijë Rama! Ruçi: Do...

Ndërsa ministrja e re e Financave Anila Denaj ka marrë fjalën në seancën plenare, opozita është rebeluar dhe nuk e ka lejuar të vazhdojë...

Shkelet ligji për Teatrin, regjisori Çipi: Ministrja Margariti, vegël e Ramës

Prej datës 13 nëntor 2018 ka skaduar afati për ngritjen e grupit të punës mbi ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Regjisori, Kastriot Çipi, shprehet...

Ministrja Besa Shahini: Çfarë mendoj për protestën e studentëve

Ministrja e re e Arsimit Besa Shahini në një intervistë për emisionin ‘Kjo javë’ në ‘News24’ ka treguar detaje se si ishte njohur me...

Rudina Xhunga flet për ministren e re: E njoh që nga...

Gazetarja Rudina Xhunga ka komentuar një prej emrave të rinj të kabinetit qeveritar. Bëhet fjalë për ministren e re të Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj...

Ministrja Qato: Kryeministri dhe qeveria të gatshëm për dialog me studentët

Protestës së studentëve qeveria i është përgjigjur me gadishmërinë për plotësim të menjëhershëm te 8 kërkesave, por  vetëm përmes dialogut. Prej ditësh kryeministri Edi Rama...

Spanjë – Jep dorëheqjen ministrja, i zbuluan diplomën false

Ministrja e Shëndetësisë së qeverisë spanjolle të Pedro Sanchez njoftoi dje në darkë dorëheqjen, pas publikimeve në media për manipulimin e notave për marrjen...

Sulmi ndaj gazetares, ministrja Qato: Impenjim maksimal për zbardhjen e ngjarjes

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, ministrja për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Sociale, Sonila Qato ka dënuar sulmin me armë zjarri ndaj banesës së...

Ndodh edhe kjo! Ministrja shkon me biçikletë në spital për të...

Një ministre në Zelandën e Re ka udhëtuar drejt spitalit për të sjellë fëmijën ne jetë me biçikletë. Julie Genter e Partisë së Gjelbër...

Vlahutin: Katastrofë dhe dështim i “Drejtësisë” përfshirja e të miturve në...

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, iu ka bërë thirrje institucioneve shqiptare që të edukojnë fëmijët e mitur, në mënyrë që ata të...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...