E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Ministria e Arsimit

Etiketim: Ministria e Arsimit

Fëmijët do i marrin librat falas por prindërit duhet të dinë...

Librat shkollor për nxënësit e klasave 1-4 do të jenë falas. Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka miratuar një udhëzim mbi mënyrën se...

Nikolla i kthehet PD: Dëftesat po shpërndahen, tenderi për dëftesat u...

Pas akuzave të PD-së se po mbahen peng dëftesat e 420 mijë nxënësve, vjen reagimi nga ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Në një deklaratë për...

Reforma në Akademinë e Shkencave: Institucion buxhetor por propozon vetë buxhetin

Ministria e Arsimit kërkon mendimet e grupeve të interesit për draftin e Aksemisë së Shkencave, për reformimin e këtij instiucioni. Në projekligji Ministrja Nikolla...

PD: Korrupsioni në Ministrinë e Arsimit mban peng dëftesat e 420...

PD përmes deputetit të saj Luçiano Boçi ka denoncuar sot faktin se edhe pse ka kaluar disa javë nga koha kur janë mbyllur shkollat...

Boçi: Ministria zbor maturantëve, pengon largimin në Gjermani

Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi përmes një postimi në facebook, akuzon Ministrinë e Arsimit, që sipas tij po i bën zbor maturantëve. ''Ministria e Arsimit...

Kërkesa për prokurorinë/ Boçi-Nikollës: Më mirë të kishe heshtur, dita e...

Ministria e Arsimit i ka bërë kërkesë prokurisë që të fillojë hetimet ndaj deputetit Luçiano Boçi, pasi ky i fundit denoncoi sot se testi...

Matura/ Ja përgjigjet e sakta të provimit të Gjuhës Shqipe dhe...

Ministria e Arsimit ka publikuar skemat e vlerësimit të provimeve të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, që maturantët zhvilluan këtë të premte. Janë 37 mijë maturantë...

Ministria e Arsimit i tërheq mbështetjen Festivalit të Këngës për Fëmijë...

Në datat 1, 2, dhe 3 qershor 2018, në orën 18:00 në teatrin “Migjeni” starton Festivali Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë, edicioni 56, organizuar...

Matura Shtetërore, hyn në fuqi udhëzimi i Ministrisë për datat e...

Ende pa nisur sezoni i provimeve të Maturës Shtetërore, Ministria e Arsimit ka shpallur datat për ata që rezultojnë mbetës, qoftë në lëndë shkollore,...

Procedohen drejtorët e Arsimit në Lezhë dhe Mirditë. Ja arsyet

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë pas ngritjes së shqetësimit publik në lidhje me mungesën e energjisë elektrike në shkollën Orosh të Mirditës, ka...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...