E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Milva ekonomi

Etiketim: milva ekonomi

Turizëm/ Shqipëria nis përgatitjet për Panairin e Shtutgartit

Shqipëria për herë të parë  është vend partner  në Panairin e Shtutgartit, që zhvillohet në 14-22 Janar 2017. Prezenca qëndrore vizuale e Shqipërisë në këtë...

Ekonomi: 97 milionë lekë mbështetje biznesit vetëm për vitin 2016

Qeveria Shqiptare në mbështetje të biznesit ka vënë në dispozicion një buxhet prej 97 milion lekësh për vitin 2016, prej të cilave 28 milion lekë i janë dedikuar konkurrueshmërisë. Nga...

16.4 milionë lekë financim 5 projekteve në turizëm

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi nënshkroi kontratat me pesë përfaqësuesit e projekteve fituese që konkuruan për mbështetje financiare të projekteve...

Investim 20 milionë USD në objektin me qira 1 Euro

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Znj. Milva Ekonomi firmosi  me sipërmarrësin e kompanisë “BOMIRA SHPK”, z. Ylli Aliaj, kontratën e qirasë...

PD: Kush fshihet pas Portit të Karpenit? Kompania pa punëtorë investon...

Deputetja e PD-së, Jordia Tabaku ka reaguar sot ndaj qëndrimeve të Ministres së Ekonomisë, Milva Ekonomi për ndërtimin e Portit të Karpenit në Kavajë. Tabaku...

Reagon Ministrja Ekonomi: Deklarata e PD, tërësisht dashakeqe

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes i cilëson deklaratat e deputetes së Partisë Demokratikë, Jorida Tabaku për Portin e Karpenit si qëndrime tërësisht dashakeqe. Sipas...

Milva Ekonomi: Porti në Karpen. Ja detajet e megaprojektit 5 miliard...

Parlementi votoi projekt-ligjin që i hap rrugë negocimit të kontratës me “Star Bridge Developments Limited” për ndërtimin e një porti në Karpen të Kavajës....

“Dorëzohet” Presidenti Bujar Nishani, dekreton emërimin e ministrave

Presidenti Nishani dekreton emërimin e Arben Ahmetaj, ministër i Financave dhe të Milva Ekonomit si ministre e Ekonomisë. Vendimi është publikuar sot në faqen...

Braho: Loja me dekretet e ministrave mbaron nesër. Nishani ti firmosë

Kryetari i Komisionit për Sigurinë Kombëtare dhe deputeti i LSI, Spartak Braho ka komentuar sot mosvotimin e dekreteve të ministriave. Në një prononcim për...

Dekretimi i ministrave, Nishani: Rama nuk e njeh mirë Kushtetutën

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani deklaron se për të vënë firmën mbi kërkesën e Kryeministrit për dekretimin e dy minitrave do të respektojë vetëm...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...