E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Milva ekonomi

Etiketim: milva ekonomi

Ekonomi vizitë në Korçë: takim për biznesin dhe inspektim të projekteve...

Zhvillimi i sipërmarrjes, lehtësimi i problematikave të biznesit, investimet në turizëm dhe promovimi turistik ishin fokusi i vizitës së sotme në Korçë të Ministres...

Ministrja Ekonomi: Bizneset të mbrojnë pronësinë e tyre industriale

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi, zhvilloi një vizitë në një prej kompanive shqiptare që prodhojnë produkte "Made in...

Ministrja Ekonomi: Procesi i akreditimit, garanci për konsumatorët

 Shqipëria është pjesë e tregut të përbashkët rajonal, europian dhe më gjerë, ndaj është shumë e rëndësishme që të dalim në treg me produkte...

Ministrja Ekonomi u uron festat fëmijëve të ‘Shtëpisë së Fëmijës’ Shkodër

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, ndodhej sot në Shtëpinë e Fëmijës 6-18 vjec, Shkodër, në kuadrin e nismës së...

Ministrja Ekonomi: Rritja ekonomike e Shqipërisë është e qëndrueshme

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar nga Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Shqipëri-Turqi...

Ministrja Ekonomi: Zonat e Mbrojtura të shihen të lidhura me zhvillimin...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj Milva Ekonomi mori pjesë sot Forumin Koordinues “Rrjeti i Zonave të Mbrojtura:  Modeli i ardhshëm...

Ekonomi: Liria tregtare, Shqipëria e para në rajon

“Heritage Fondation”, një nga institutet kërkimore më të njohur në fushën e ekonomisë e klasifikoi Shqipërinë si vendin e 13 në botë për nga...

Milva Ekonomi: Ja përse diaspora duhet të investojë në atdhe

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi, ishte pjesë e panelit “Zhvillimi ekonomik në Atdhe dhe roli i Diasporës”, në...

Ministrja Ekonomi: Gratë në Shqipëri kanë 33% të bizneseve të vogla...

Në emisionin “Ekopolitikë” në televizionin Ora News, ku u diskutua fuqizimi i rolit të grave në biznes, në një prononcim për këtë tematikë, Ministrja...

Ekonomi: Fluturimet direkte Hungari-Shqipëri rrisin bashkëpunimin ekonomik dhe turistik

Shqipëria dhe Hungaria janë të gatshme të intensifikojnë bashkëpunimin ekonomik mes tyre, pasi nisja e fluturimeve direkte  Hungari - Shqipëri dhe anasjelltas nga kompania Wizzair,...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...