E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Milva ekonomi

Etiketim: milva ekonomi

Dako: Vota për Ramën, e vetmja rrugë për të bërë shtet

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun Durrës, njëherësh kryetari i Bashkisë, Vangjush Dako, së bashku me Ministren e Zhvillimit Ekonomik, Milva Ekonomi zhvilluan...

Zbulohet manovra e Ministres Ekonomi pas kallëzimit të Lazimit në Prokurori

Në fillim jepet urdhri për shkarkim, pastaj gjenden motivet. Kjo është ajo që po ndodh këto ditë në Ministrinë e Zhvillimit të Ekonomisë, Tregtisë...

Ekonomi me kandidatët për deputetë Ramohitaj dhe Lako, takim me kontabilistët...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes  njëherësh kandidate për deputete në Qarkun Durrës, Milva Ekonomi, së bashku me kandidatët socialistë për deputet...

“Milva Ekonomi, pas koncesionit të laboratorëve dhe bregdetit, sulm për të...

Në një shënim të sajin, gazeta “Telegraf” denoncon faktin se pas shkarkimit të drejtorit të Postës Shqiptare, qëndron pikërisht ministrja Milva Ekonomi, e cila...

“Ditët e turizmit Malor” në Razëm, Malësi e Madhe

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Znj. Milva Ekonomi, mori pjesë sot në aktivitetin turistik ‘Ditën e Turizmit Malor’, organizuar nga Bashkia...

Dako: Qeveria e fokusuar tek rritja e punësimit dhe mirëqenies

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, i shoqëruar edhe nga Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes njëherësh edhe kandidatja për deputete...

Milva Ekonomi: Rregullimet e tregut turistik do kënë efekt në sezonin...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes znj. Milva Ekonomi zhvilloi dje një takim me drejtues të sipërmarrjeve private. Takimi ishte në formë bashkëbisedimi...

Ekonomi: Këtë vit risi në turizëm resortet turistike

Ministrja e Ekonomisë, Milva Ekonomi e ftuar në “Ekopolitikë” në Ora News, thotë resortet turistike janë risi në vendin, duke përmendur këtu nisjen e...

Ekonomi në një biznes prodhues në Durrës: Model për punësimin

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, zhvilloi sot një vizitë në Durrës, ku u takua me stafin e një prej...

Ekonomi: Të forcojmë shkëmbimet tregtare Shqipëri-Kosovë

 Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi mori pjesë sot në Konferencën “Aspirata për një treg të përbashkët Shqipëri-Kosovë”, e organizuar...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...