E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Milva ekonomi

Etiketim: milva ekonomi

“Milva Ekonomi, pas koncesionit të laboratorëve dhe bregdetit, sulm për të...

Në një shënim të sajin, gazeta “Telegraf” denoncon faktin se pas shkarkimit të drejtorit të Postës Shqiptare, qëndron pikërisht ministrja Milva Ekonomi, e cila...

“Ditët e turizmit Malor” në Razëm, Malësi e Madhe

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Znj. Milva Ekonomi, mori pjesë sot në aktivitetin turistik ‘Ditën e Turizmit Malor’, organizuar nga Bashkia...

Dako: Qeveria e fokusuar tek rritja e punësimit dhe mirëqenies

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, i shoqëruar edhe nga Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes njëherësh edhe kandidatja për deputete...

Milva Ekonomi: Rregullimet e tregut turistik do kënë efekt në sezonin...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes znj. Milva Ekonomi zhvilloi dje një takim me drejtues të sipërmarrjeve private. Takimi ishte në formë bashkëbisedimi...

Ekonomi: Këtë vit risi në turizëm resortet turistike

Ministrja e Ekonomisë, Milva Ekonomi e ftuar në “Ekopolitikë” në Ora News, thotë resortet turistike janë risi në vendin, duke përmendur këtu nisjen e...

Ekonomi në një biznes prodhues në Durrës: Model për punësimin

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, zhvilloi sot një vizitë në Durrës, ku u takua me stafin e një prej...

Ekonomi: Të forcojmë shkëmbimet tregtare Shqipëri-Kosovë

 Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi mori pjesë sot në Konferencën “Aspirata për një treg të përbashkët Shqipëri-Kosovë”, e organizuar...

Milva Ekonomi: Situata ekonomike, optimiste

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi zhvilloi sot në mjediset e Kampusit të Universitetit Aleksandër Moisiu Durrës një leksion të...

Ekonomi mbledh për herë të parë Task-Forcën e turizmit për 2017

Nën drejtimin e ministres së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, u zhvillua më 7 mars, takimi i parë i grupit të...

Ekonomi vizitë në QKB: Sfida jonë lehtësimi i procedurave për biznesin

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, zhvilloi të premten një vizitë inspektimi në zyrat e Qendrës Kombëtare të Biznesit. Ekonomi tha...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...