E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Milva ekonomi

Etiketim: milva ekonomi

Deputetja socialiste: Dekoderat, përgjegjësi e AMA-s

Komisioni i Medias ka vendosur të përfshijë në axhendën e punimeve një takim me drejtuesit e AMA-s në lidhje me situatën e krijuar pas...

Duma përlotet dhe ”bombardon” deputeten e PS (VIDEO)

Partia Demokratike e ka dënuar ashpër vendimin e qeverisë për prishjen e shtëpive në Shkozë. Kur ende kjo situatë nuk ka marrë zgjidhje, ka...

Milva Ekonomi, sa e vështirë ishte të rrisja vajzat pas humbjes...

Milva Ekonomi është nënë e dy vajzave, 30 vjeç dhe 28 vjeç. E ftuar në emisionin ‘Ditë e Re’ ish-ministrja e turizimit ka treguar...

Buxheti 2018, Ekonomi: Ja si funksionon TVSH për biznesin e vogël

Ish-ministrja e Ekonomisë dhe deputetja e Partisë Socialiste Milva Ekonomi, e ftuar në programin e mëngjesit në ''Vizion Plus'', ka dhënë disa sqarime për...

“Jugosllavi të re”/ Ekonomi: S’ka asgjë të tillë, Rama në Trieste...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi është shprehur se “nuk ka asnjë Jugosllavi të re, ka vetëm vende të Ballkanit,...

Nis Forumi i Biznesit në Trieste, Shqipëria përfaqësohet me Ekonomin

Nis në Trieste të Italisë Forumi i biznesit të vendeve të Ballkanit Perëdimor i cili mbahet në kuadër të Samitit europian për 6 vendet...

Ministrja e Ramës tregon çfarë nuk u realizua në 4 vite...

Qeveria Rama-Meta ka realizuar një sërë reformash në 4 vitet e qeverisjes. Kryefjala e reformave të realizuar është ajo në arsim. Këtë e ka...

Dako: Vota për Ramën, e vetmja rrugë për të bërë shtet

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun Durrës, njëherësh kryetari i Bashkisë, Vangjush Dako, së bashku me Ministren e Zhvillimit Ekonomik, Milva Ekonomi zhvilluan...

Zbulohet manovra e Ministres Ekonomi pas kallëzimit të Lazimit në Prokurori

Në fillim jepet urdhri për shkarkim, pastaj gjenden motivet. Kjo është ajo që po ndodh këto ditë në Ministrinë e Zhvillimit të Ekonomisë, Tregtisë...

Ekonomi me kandidatët për deputetë Ramohitaj dhe Lako, takim me kontabilistët...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes  njëherësh kandidate për deputete në Qarkun Durrës, Milva Ekonomi, së bashku me kandidatët socialistë për deputet...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...