E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Milot Rashica

Etiketim: Milot Rashica

Rashica pasuron një tifoz me vlerën 250 mijë euro

Milot Rashica i dhuroi fitoren skuadrës së tij ndaj Werder Bremen në duelin ndaj Eintracht Frankfurt, por sulmuesi i Kosovës pasuroi edhe një tifoz...

“Perla” e Rashicës i jep fitoren Werder Bremen

Milot Rashica ka rezultuar deciziv për skuadrën e Werder Bremen me mesfushorin kosovar që ka shënuar një gol spektakolar për t'i dhënë 3 pikët...

FOTO/ Ja kush është e dashura e Rashicës

Milot Rashica sot kaloi nga Vitese tek Verder Bremen, duke bërë një hap përpara në karrierë. Ai po sot kreu testet mjekësore te skuadra e...

Rashica suprizon të gjithë, transferohet te Verder Bremen

Milot Rashica është një nga talentet më të spikatur në Europë në vitet e fundit. Sulmuesi i njohur ka spikatur me skuadrën e Viteshe,...

Rashica në Serie A për 10 milionë euro

Milot Rashica mund të transferohet në Serie A. Mesfushori i Vitesse ka zgjuar interesim nga Lazio, raportojnë mediat italiane. Klubi nga Roma është i gatshëm të...

FOTO/ Lajm fantastik për Milot Rashicën

Milot Rashica ka hyrë në formacionin e javës në Holandë, pas paraqitjes fantastike në fitoren e Vitesses ndaj Nac Breda, duke shënuar një herë...

Nga lufta yll në Holandë

Milot Rashica filloi karrierën në skuadrën e qytetit të lindjes, derisa në moshën 20-vjeçare kaloi në Vitese për 300 mijë euro. Tashmë ai është...

FOTO/ Milot Rashica bën krenar gjithë shqiptarët në Evropë me këtë...

Milot Rashica mbylli sezonin me Vitessen me 38 ndeshje në gjitha kompeticionet, ku ka shënuar 4 gola teksa ka dhuruar 13 asist, i cili...

Milot Rashica mes kampionatit anglez dhe italian

Milot Rashica pritet që të transferohet tek një skuadër e madhe gjatë merkatos së verës. “Calciomercato.com” i ka kushtuar një shkrim klubit holandez, Vitesse, e...

Lazio kërkon shërbimet e Milot Rashicës

Milot Rashica është vënë në radarin e skuadrës italiane të Lazios. Është vetë drejtori teknik i kësaj skuadre, Igli Tare, që kërkon të afrojë tek...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...