E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Milani

Etiketim: Milani

Benzema del në skenë për Milanin

Pas Ronaldos duket se një tjetër lojtar është drejt largimit nga Reali i Madridit dhe ai është Karim Benzema, i cili prej vitesh mban...

Milani “harron” vendimin e UEFA-s, krijon skuadrën e futbollit për femra

Milani ka krijuar zyrtarisht ekipin e parë të femrave të futbollit, i cili do të marrë pjesë në sezonin 2018-19 në Serie A të...

Andre Silva shpëton sërish Milanin, Roma mund Krotonen (VIDEO)

Milani mban gjallë shpresat për një vend në Champions, teksa sot ka mundur me përmbysje 3-2 Kievon. Kuqezinjtë e nisën mjaft mirë ndeshjen duke...

Sot përcaktohen 8 skuadrat çerekfinaliste në Europa League, Milani kërkon përmbysjen

Sot luhen ndeshjet e kthimit në Europa League. Pa dyshim vëmendjen më të madhe do ta marrë sërish dueli që do të zhvillohet në “Emirate...

Te Milani janë të bindur, 2018 do të jetë viti i...

Milani nuk po kalon aspak periudhë të mirë në Serinë A, por në gjirin e kuqezinjve po shkëlqen një djalosh i ri, Patrick Cutrone. Ai...

Milani merr lajmin e keq para derbit me Interin

Gianluigi Donnarumma mund të mungojë në ndeshjen e Kupës së Italisë kundër Interit. Portieri i Milanit ka pësuar një lëndim të lehtë gjatë seancës stërvitore...

Nuk është Milani, Kaka i befason të gjithë me klubin e...

Duket se ende nuk kanë mbaruar ditët e brazilianit të famshëm, Kakas. Ish-ylli i Milanit i ka dhënë fund futbollit në MLS të SHBA-së, ai...

Milani me ndryshime në formacion kundër AEK-ut në Europa League

Sot në orën 19:00 AEK Athina do të presë Milanin në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të fazës së grupeve në Europa...

Pas lamtumirës së ‘Adidas-it’, Milani bëhet me sponsor të ri

Milani dhe “Adidas” kanë ndërprerë marrëdhëniet mes tyre. “Gazzetta dello Sport” raporton se në orët e ardhshme, klubi nga “San Siro” do ta zyrtarizojë marrëveshjen...

Rezultatet dhe renditja e javës së dytë, rivalitet i ashpër në...

Java e dytë e Serisë A nuk rezervoi surpriza. Pas fitores së Interit dhe Juventusit ditën e shtunë, dje ishte radha e Milanit, Napolit...

EDITORIAL

Ministri serb, Ivica Daçiç flet si Milosheviç: Kosovën e njohim kur të fluturojnë derrat!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka përjashtuar çdo mundësi për njohjen e Kosovës nga ana...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...