E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Mike Pompeo

Etiketim: Mike Pompeo

Kroacia lobim në SHBA: Jo ndryshim kufijsh. Ish-zyrtari i OKB: Projekti...

Teza e ndarjes së territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, mbi të cilën po negociojnë Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç, ka vënë në alarm vendet...

SHBA uron Maqedoninë për 27 vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo uroi të premten Maqedoninë për 27 vjetorin e pavarësisë dhe e siguroi për mbështetjen amerikane në hapat e...

Washingtoni mbështet referendumin për çështjen e emrit në Maqedoni

Sekretari Mike Pompeo priti mbrëmë në Departamentin e Shtetit, Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë Nikola Dimitrov. Tema kryesore e diskutimit ishte referendumi për çështjen...

SHBA mbështet referendumin në Maqedoni

Sekretari Mike Pompeo priti mbrëmë në Departamentin e Shtetit, Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë Nikola Dimitrov. Tema kryesore e diskutimit ishte referendumi për çështjen...

Mike Pompeo del kundër Trump: Asnjë amerikan nuk do të dërgohet...

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të dërgojnë asnjë shtetas amerikan në Rusi për t’u marrë në pyetje...

Pompeo: Irani, ndër shqetësimet parësore të sigurisë kombëtare

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u përqëndrua tek Irani në fjalimin e parë mbi politikat e administratës që kur mori detyrën e shefit...

Pompeo: Nëse Irani nuk ndryshon kurs, SHBA do të ushtrojnë sanksione...

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo parashtroi një listë me kërkesa gjithëpërfshirëse për një marrëveshje të ardhshme me Iranin dhe kërcënoi me sanksione të...

SHBA premton sanksionet më të ashpra në histori ndaj Iranit

Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se SHBA po imponojnë "sanksionet më të forta në histori" për Iranin. Në një fjalim në Uashington, diplomati...

Kriza e Gjirit, SHBA kërkon t’i jepet fund krizës, Irani përfiton...

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i shprehu homologut të tij Katarian Sheikh Muhamed bin Abdul Rahman Al Thani – gjatë një bisede telefonike...

“Garanci sigurie” po tjetër? Ja çfarë i ofrojnë SHBA-të Phenianit nëse...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha të dielën se nëse Koreja e Veriut bie dakord për çnuklearizim të plotë, Shtetet e Bashkuara janë...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...