Ballina Etiketimet Mike Pompeo

Etiketim: Mike Pompeo

Pompeo në Katar për thellimin e dialogut strategjik mes dy vendeve

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo mbërriti në Doha të dielën si pjesë e turit të tij në Lindjen e Mesme, ku u prit...

Pompeo: Nënshkrimi i marrëveshjes në Maqedoni, i hap rrugën hyrjes në...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pëshëndeti miratimin nga Parlamenti i Maqedonisë të amendamenteve kushtetuese të nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës me...

SHBA, Pompeo vë në pikëpyetje rendin botëror

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo vuri në pikëpyetje rendin e tanishëm botëror dhe tha se Shtetet e Bashkuara po marrin veprime konkrete për...

Dita e Pavarësisë, Pompeo: SHBA krenare për lidhjen e fortë me...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, teksa uron popullin shqiptar me rastin e 106 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, përgëzon qeverinë e Shqipërisë për...

SHBA, gati t’i japin Arabisë Saudite edhe pak ditë për hetimet

SHBA duket se është e gatshme t'i japë Arabisë Saudite pak më shumë kohë për të përfunduar hetimet ndaj akuzave e Turqisë se agjentët...

Zhdukja e gazetarit saudit, Mike Pompeo fluturon drejt Arabisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të takohet me mbretin saudit Salman mes polemikave në rritje për fatin e gazetarit saudit Jamal Khashoggi. Ai...

SHBA: Turqia të lirojë të burgosurit e tjerë amerikanë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i bëri thirrje qeverisë turke për lirimin sa më të shpejtë të amerikanëve të tjerë dhe disa punonjësve...

SHBA: Turqia të lirojë të burgosurit e tjerë amerikanë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i bëri thirrje qeverisë turke për lirimin sa më të shpejtë të amerikanëve të tjerë dhe disa punonjësve...

SHBA-Koreja e Veriut, dakord për një takim të dytë të nivelit...

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe udhëheqësi koreano-verior Kim Jong Un, kanë rënë dakord për mbajtjen e një takimi të dytë të nivelit...

Kroacia lobim në SHBA: Jo ndryshim kufijsh. Ish-zyrtari i OKB: Projekti...

Teza e ndarjes së territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, mbi të cilën po negociojnë Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç, ka vënë në alarm vendet...

EDITORIAL

“Zëri Amerikës” nxjerr korrupsionin, kryeministri e “shpartallon” si dikur Enver Hoxha

-"Bomba" e dytë e "Zëri i Amerikës" kundër qeverisë . Publikohen përgjimet që implikojnë deputetë dhe zyrtarë...

FORUM

Vlora po zien

Nga Anila Hoxha Ne heshtje , me nje heshtje para nje furtune . Eshte ajo heshtja qe numeron...

Sulmi i Kryeministrit të vendit tim kundër “Zërit të Amerikës”, akt i turpshëm dhe i papërgjegjshëm!

Nga Luan Rama - Kryeministri i vendit tim sulmon edhe “Zërin e Amerikës”, zërin e lirisë, atë tribunë...