Ballina Etiketimet Meta

Etiketim: Meta

VIDEO/ Meta në Mal të Zi, pritet me nderime të larta...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot vizitën shtetërore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, Milo Gjukanoviç, me të...

Meta përkujton vdekjen e Skënderbeut: Shqiptari më i gjallë ndër shqiptarë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka përkujtuar vdekjen e Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriotit Skënderbeut. Meta shkruan se kombi ynë...

Veterani i UÇK letër Metës: Mirënjohje për mbrojtjen e kufijve të...

Letër falenderuese drejtuar Presidentit Ilir META nga veprimtari atdhetar politik e kulturor, Hilmi GASHI, veteran i UÇK-së në Gjermani – I nderuari President i Shqipërisë,...

Debati me Metën, qytetarët: Rama s’mund të shajë presidentin

Edhe këtë mëngjes shumë zëra qytetarësh kanë përcjellë shqetësimet e tyre, ndërsa kryefjala padyshim ngelen zhvillimet politike në vend. Qytetarë nga mbarë vendi me telefonatat...

Vendimi i Presidentit për Cakajn, reagon Haradinaj: Metën e kam shumë...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturën e ministrit te Jashtëm,...

Vasili i hakërrehet Ramës: I trashë juridikisht, i pagdhendur etikisht dhe...

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili nuk ka kursyer edhe sot kritikat ndaj kreut të qeverisë, Edi Rama. Përmes një postimi në faqen...

Nuk dekretoi Gent Cakajn, ambasadori Nesho: Meta u tregua burrë shteti

Për diplomatin e njohur Agim Nesho, me mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm, Presidenti Ilir Meta ka vepruar si burrë...

Meta i kthehet Ramës: Ja baza ligjore për vendimin ndaj Cakajt

Pak minuta pas reagimit të kryeministrit Edi Rama ka ardhur kundërpërgjgija e kreut të Shtetit shqiptar, Ilir Meta. Përmes një reagimi në rrjetin social “Twitter”,...

Refuzimi i Cakajt si ministër, Gjata: Vendim kushtetues dhe ligjor, Meta...

Konstitucionalisti Çlirim Gjata është shprehur për Report Tv se refuzimi i emërimit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga ana e presidentit Ilir Meta dëshmon se nuk është...

Abilekaj: Ja pse duhet t’i japim të drejtë Presidentit për rastin...

Analisti Enton Abilekaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila, duke komentuar vendimin e Presidentit Meta për të mos dekretuar shkarkimin e Ditmir Bushatit,...

EDITORIAL

Zhvlerësimi i euros, eksportet humbën 105 mln euro në 2018. Paraja kriminale e qeverisë

Prej shumë muajve eurove po pëson pikiatë të fortë, çka vjen nga futja e eurove prej rrjeteve...

FORUM

Roland Qafoku: Sfidat e qeverisë së re të Edi Ramës

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Për shumicën janë jo vetëm fytyra të reja për...

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...