E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Messi

Etiketim: Messi

Video/ Rrëmbeu dy çmime të “Marca”, organizatorët dedikim special Lionel Messin

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të gazetës spanjolle "MARCA" në Barcelonë, ku mori trofe si "Pichichi" dhe "Di Stefano" për golashënuesit më të...

Messi ndaj Interit? Valverde i jep fund enigmave

Pavarësisht se e ka grumbulluar me skuadrën, Lionel Messi nuk është i gatshëm për të luajtur ndaj Interit. Këtë e ka pohuar vetë trajneri i...

FOTO/ Është… nuk është… është Messi. Barcelona bën lëmsh listën anti-Inter

Barcelona e ka ndryshuar përsëri listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e “San Siro”-s ndaj Interit të martën në kuadër të Ligës së...

Barcelona grumbullon Messin për duelin me Interin, por ka një problem

Barcelona ka zyrtarizuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen që skuadra e tij do të luajë të martën në Champions League kundër Inter. Në...

FOTO- Me krah të fashuar dhe i buzëqeshur, Messi ndjek Barça-Inter...

Lionel Messi është mungesa e madhe në takimin e sotëm në Champions League, mes Barcelonës dhe Interit. "Pleshti" mungon për shkak dëmtimi në ndeshjen që...

Dëmtimi i Messit/ Politikani katalanas bën ironi me Ronaldon

Dëmtimi i Lionel Messit ka kaluar të gjitha parashikimet, duke qenë një çështje edhe jashtë sportit. Është politikani katalanas, Gabriel Rufian, që ka nxitur debat...

Ardhja e Messit në Barcelonë ndryshoi historinë e klubit

Në shtator të vitit 2000, një djalë i ri i mbushur me shpresa dhe ëndrra mbërriti në Barcelonë, së bashku me të atin Jorge...

Plas te Barcelona, Messi nuk flet me shokun e skuadrës

Rezultatet e fundit në La Liga, kanë bërë që atmosfera te Barcelona të mos jetë aspak qetë. Raportet mes lojtarëve të Barcelonës nuk janë...

FOTO/ Injoroi arbitrin, veprimi i Messit po bën xhiron e rrjetit

Skuadra e Barcelonës u ndal mbrëmë në barazim 2-2 në sfidën me Gironën. Por, Lionel Messi ka marrë vëmendjen në fund të takimit, pasi...

Ceremonia e FIFA-s, Messi merr vendimin absurd

Edhe pse nuk është kandidat për të fituar çmimin e futbollistit më të mirë sipas FIFA-s, Lionel Messi do të marë pjesë në ceremoninë...

EDITORIAL

Dekretimi i Lleshit, Presidenti Ilir Meta: Kemi kohë deri në darkë

Kreu i shtetit, Presidenti Ilir Meta është pyetur sërish nga gazetarët në lidhje me dekretimin e Sandër...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...