E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Meshkujt

Etiketim: meshkujt

Lajm i keq për meshkujt që i duan vajzat e virgjëra!

Femrat që flenë me vetëm dy meshkuj para se të martohen janë më shumë të prirura për t’u divorcuar, nga të tjerat që flenë...

Nga flokët tek ecja, këto janë 13 gjëra që meshkujt vënë...

Zakonisht, gratë mendojnë se e para gjë që burrat vënë re tek ato, është paraqitja e jashtme. Megjithatë, duket se nuk ndodh gjithmonë kështu....

Zbuloni moshën kur meshkujt bëhen të mërzitshëm

Periudha në të cilën meshkujt bëhen më të mërzitshëm është zbuluar. Një studim i ri tregon se burrat vazhdojnë të jenë të këndshëm në...

Tri pyetjet që meshkujt nuk duan t’i dëgjojnë nga femrat

Qëndroni në këto 3 pyetje, as mos tentoni t’i parashtroni, sepse meshkujt do humbasin mënjëherë interesin për ju… Është normale që lidhja të përparojë dhe...

Natyra seksiste tek meshkujt nga ekspozimi i hershëm ndaj…

Mosha në të cilën meshkujt shohin për herë të parë pornografi lidhen me disa qëndrime seksiste në moshën madhore gjatë jetës së tyre. Në këtë...

Sperma është në zhdukje, ç’do bëhet me njerëzimin?

Një studim i fundit ka vënë shumë pikëpyetje. Sperma është në zhdukje, çfarë do bëhet me njerëzimin? Sasia e spermës tek burrat është përgjysmuar...

Ora biologjike e meshkujve, mosha kur ulen shanset për t’u bërë...

Nuk janë vetëm gratë që duhet të shqetësohen për tik-takun e orës biologjike. Meshkujt gjithashtu që presin të 40-at për t’u përpjekur që të...

Studim: Pse meshkujt tërhiqen nga femrat e shkurtra?

Si ka mundësi? Sipas studimit të psikologut Gert Stulp në universitetin Groningen në Britani, meshkujt preferojnë më shumë femrat e shkurtra. Dhe kjo nuk është...

Dhimbja e prostatës, meshkujt që rrezikohen dhe shenjat e sëmundjes

Sindroma e dhimbjes prostatike apo infeksionet e prostatës (prostata akute dhe kronike) është një nga problemet më shqetësuese që shfaqet te meshkujt e që...

E vërteta përse tradhëtojnë gratë

Femrat kanë tendencën të tradhëtojnë më tepër burrat që nuk ndihmojnë në punët e shtëpisë. Të dhënat vijnë nga një sondazh i realizuar nga Gleedon, që sugjeron se mënyra...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...