E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Meshkujt

Etiketim: meshkujt

Meshkuj në “menopauzë”, shenjat e para

Meshkujt mund të arrijnë në fazën e ''menopauzës'', njësoj si gratë. Por fenomeni i njohur mund të dallohet nga kjo shenjë dhe në fakt...

Rasti tipik, meshkujt ngatërrojnë interesin seksual me pëlqimin

Një studim i ri ka zbuluar se disa njerëz ngatërrojnë interesin seksual me thjesht pëlqimin dhe supozojnë se të kesh marrëdhënie seksuale me një...

Studimi befasues, meshkujt pa flokë janë më…

Në ka një gjë të vërtetë në jetë, është se nuk mungojnë njerëzit e suksesshëm pa flokë. Të paktën sipas një studimi, nuk është...

Lajm i keq për meshkujt që i duan vajzat e virgjëra!

Femrat që flenë me vetëm dy meshkuj para se të martohen janë më shumë të prirura për t’u divorcuar, nga të tjerat që flenë...

Nga flokët tek ecja, këto janë 13 gjëra që meshkujt vënë...

Zakonisht, gratë mendojnë se e para gjë që burrat vënë re tek ato, është paraqitja e jashtme. Megjithatë, duket se nuk ndodh gjithmonë kështu....

Zbuloni moshën kur meshkujt bëhen të mërzitshëm

Periudha në të cilën meshkujt bëhen më të mërzitshëm është zbuluar. Një studim i ri tregon se burrat vazhdojnë të jenë të këndshëm në...

Tri pyetjet që meshkujt nuk duan t’i dëgjojnë nga femrat

Qëndroni në këto 3 pyetje, as mos tentoni t’i parashtroni, sepse meshkujt do humbasin mënjëherë interesin për ju… Është normale që lidhja të përparojë dhe...

Natyra seksiste tek meshkujt nga ekspozimi i hershëm ndaj…

Mosha në të cilën meshkujt shohin për herë të parë pornografi lidhen me disa qëndrime seksiste në moshën madhore gjatë jetës së tyre. Në këtë...

Sperma është në zhdukje, ç’do bëhet me njerëzimin?

Një studim i fundit ka vënë shumë pikëpyetje. Sperma është në zhdukje, çfarë do bëhet me njerëzimin? Sasia e spermës tek burrat është përgjysmuar...

Ora biologjike e meshkujve, mosha kur ulen shanset për t’u bërë...

Nuk janë vetëm gratë që duhet të shqetësohen për tik-takun e orës biologjike. Meshkujt gjithashtu që presin të 40-at për t’u përpjekur që të...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...