E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Meshkujt

Etiketim: meshkujt

Pse ka më shumë vrasës meshkuj dhe më pak femra?

Pas çdo masakre bëhet diagnostikimi i problemit të vërtetë. E para gjë që thuhet është se autori ka probleme mendore, pastaj kundërvihen ekspertët që...

Armela zbulon mesazhet me pullë të kuqe

Ajo është aktive në Instagramin e saj, madje ka shumë ndjekës, fansa. E ftuar në programin “Një kat më lart” të moderatorit Ermal Peçi,...

Meshkujt përfundimisht dashurohen me brunet, ja arsyet përse

Në  këtë artikull do ju sjellim disa  fakte pse meshkujt preferojnë të lidhen me femrat brune. Ndikon ngjyra e flokut në preferencën e tyre?! Ja...

Meshkujt nuk i duan femrat që ‘shesin’ mend

Meshkujt nuk duan kur femrat “shesin” mend, ndërkaq damat i dëshirojnë meshkujt kur në shoqëri filozofojnë. Kështu ka treguar një hulumtim i bërë në Britani...

Obeziteti, meshkujt që hanë vetëm janë më të rrezikuar

Një hulumtim korean nxjerr në pah një predispozitë më të madhe për të zhvilluar hipertensionin dhe kolesterolin e lartë Meshkujt që hanë vetëm kanë një...

“Golden Globes”, nominohen vetëm meshkuj

Gratë u përjashtuan nga gara për çmimin e regjisores më të mirë në “Golden Globes”. Nominimet u shpallën të hënën, e në kategorinë e...

Me femrat e forta, meshkujt shpesh “gjejnë belanë”. Ja dhjetë arsye...

Gratë e forta kanë kaluar gjithçka në jetën e tyre. Ato e dinë se si të tolerojnë dhimbjen, kanë kapërcyer beteja në të kaluarën...

Meshkuj në “menopauzë”, shenjat e para

Meshkujt mund të arrijnë në fazën e ''menopauzës'', njësoj si gratë. Por fenomeni i njohur mund të dallohet nga kjo shenjë dhe në fakt...

Rasti tipik, meshkujt ngatërrojnë interesin seksual me pëlqimin

Një studim i ri ka zbuluar se disa njerëz ngatërrojnë interesin seksual me thjesht pëlqimin dhe supozojnë se të kesh marrëdhënie seksuale me një...

Studimi befasues, meshkujt pa flokë janë më…

Në ka një gjë të vërtetë në jetë, është se nuk mungojnë njerëzit e suksesshëm pa flokë. Të paktën sipas një studimi, nuk është...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...

Rama si Juventusi i Moggi-t, që bleu ndeshjet dhe arbitrat

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas vendimit të opozitës së bashkuar për të djegur mandatet parlamentare. Rama...