E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Meshkujt

Etiketim: meshkujt

Çfarë mendojnë meshkujt për femrat e padepiluara

Vitet e fundit depilimi është bërë edhe më i lehtë, teksa në treg gjen qindra produkte që e lehtësojnë këtë problem. Por a është vërtet...

Pse ka më shumë vrasës meshkuj dhe më pak femra?

Pas çdo masakre bëhet diagnostikimi i problemit të vërtetë. E para gjë që thuhet është se autori ka probleme mendore, pastaj kundërvihen ekspertët që...

Armela zbulon mesazhet me pullë të kuqe

Ajo është aktive në Instagramin e saj, madje ka shumë ndjekës, fansa. E ftuar në programin “Një kat më lart” të moderatorit Ermal Peçi,...

Meshkujt përfundimisht dashurohen me brunet, ja arsyet përse

Në  këtë artikull do ju sjellim disa  fakte pse meshkujt preferojnë të lidhen me femrat brune. Ndikon ngjyra e flokut në preferencën e tyre?! Ja...

Meshkujt nuk i duan femrat që ‘shesin’ mend

Meshkujt nuk duan kur femrat “shesin” mend, ndërkaq damat i dëshirojnë meshkujt kur në shoqëri filozofojnë. Kështu ka treguar një hulumtim i bërë në Britani...

Obeziteti, meshkujt që hanë vetëm janë më të rrezikuar

Një hulumtim korean nxjerr në pah një predispozitë më të madhe për të zhvilluar hipertensionin dhe kolesterolin e lartë Meshkujt që hanë vetëm kanë një...

“Golden Globes”, nominohen vetëm meshkuj

Gratë u përjashtuan nga gara për çmimin e regjisores më të mirë në “Golden Globes”. Nominimet u shpallën të hënën, e në kategorinë e...

Me femrat e forta, meshkujt shpesh “gjejnë belanë”. Ja dhjetë arsye...

Gratë e forta kanë kaluar gjithçka në jetën e tyre. Ato e dinë se si të tolerojnë dhimbjen, kanë kapërcyer beteja në të kaluarën...

Meshkuj në “menopauzë”, shenjat e para

Meshkujt mund të arrijnë në fazën e ''menopauzës'', njësoj si gratë. Por fenomeni i njohur mund të dallohet nga kjo shenjë dhe në fakt...

Rasti tipik, meshkujt ngatërrojnë interesin seksual me pëlqimin

Një studim i ri ka zbuluar se disa njerëz ngatërrojnë interesin seksual me thjesht pëlqimin dhe supozojnë se të kesh marrëdhënie seksuale me një...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...