Ballina Etiketimet Mesazh

Etiketim: mesazh

“Duart larg Venezuelës”, Maduro mesazh Donald Trump

Lideri i Venezuelës, Nikolas Maduro, i ka dërguar një mesazh Donald Trump në gjuhën angleze ku kërkon që SHBA të mbajë duart e saj...

Mesha e Vitit të Ri, Papa i thur lavde unitetit

Në mesazhin e parë të tij të vitit 2019, të martën, Papa Françesku u ankua për mungesën e unitetit në botë dhe paralajmëroi kundër...

“Nuk ka bir k***e që na përçan”, studentët mesazh “Qeverisë Rama...

Studentët edhe gjatë ditës së sotme janë duke protestuar para Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve kundër rritjes së tarifave. Por prej disa ditësh ka pasur...

Mesazh me eshtra kafshe, pranga 34 vjeçarit shqiptar që tmerroi tregtarin...

Një 34 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia lokale italiane në Chieti nën akuzën e grabitjes së parave kundër një tregtari në Francavilla al...

Stoltenberg mesazh Maqedonisë: Ne ju presim, ju vendosni nëse do jeni...

“E vlerësoj partneritetin me vendin tuaj. Për disa javë do të keni referendum në të cilin do të vendosni nëse do t’i bashkoheni bashkësisë...

Vrasja në Shkodër, Voltana Ademi mesazh Ramës: Mjaft më! Do mbani...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas vrasjes së biznesmenit Arjan Ferracaku, 31 vjeç në zonën e Livadhes. Përmes një postimi...

Mesazhi në xhaketën e trajnerit të Anglisë: Po vjen në shtëpi!

Anglia eliminoi mbrëmjen e djeshme Kolumbinë pas gjuajtjes së 11-metërshave, një arritje historike kjo për “Tre luanët”, jo thjesht sepse kalojnë një tur më...

Malaj me 200 gra heriona: Bota ndryshon kur promovohet Paqja

Edhe pse kjo e hënë u "mbyt" nga shiu, Presidenca hapi derën dhe priti siç i ka hije, 200 gra heroina nga Kosova. Nën...

Golat e shqiptarëve, Rita Ora mesazh të veçantë për Xhakën e...

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora i është gëzuar pa masë paraqitjes së Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit në ndeshjen kundër Serbisë. Ajo fillimisht...

Myftiu i Shkodrës: A ka krim më të madh sesa me...

Faljen e Fiter Bajramit, besimtaret myslimanë të Shkodrës e kryen mëngjesin e kësaj të premteje në xhamitë e qytetit. Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë

Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e...

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...