E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Mentor kikia

Etiketim: mentor kikia

Gjoba të pamëshirshme për ta shpëtuar vendin nga ndotja

“100 Euro për një letër, për një bidon, për një kanace nëse hedh nga makina në rrugë. Pa asnjë mëshirë, 100 Euro gjobë për...

Nuk ka vetëm prostituta në këtë vend

Shoqëria amerikiane doli me hundë në baltë nga Lufta e Vientamit, pasi ikën të mundur, dhe pasi kishin djegur me napalm edhe fëmijët. Por...

Z.Lu, mbylli të gjithë brenda dhe celësin hidhe në det

Nga Mentor Kikia/ Ambasadori amerikan e kaloi vijën e kuqe të diplomatit në një shtet të huaj. Ai bëri një akt të paprecedent, duke kërcënuar se...

Ky vend vetëm për budallenj nuk ka vuajtur asnjëherë

Nga Mentor Kikia/Historikisht, ky vend nuk ka vuajtur asnjëherë as për budallenj, as për tradhetarë, as për njerëz të ligj. Por sot pashë se...

Skandali “Rinas” dhe përgjegjësia jashtë-brenda dhe brenda-jashtë!

Nga Mentor Kikia/Debati i madh është se kush e ka përgjegjësinë për grabitjen në aeroport. Nga gardhi e brenda e ka TIA, dmth kompania private...

Qesh o popull, qesh dhe shaj, kjo është drejtësia e vetme

Nga Mentor Kikia/Sot dynjaja po gajaset me sms-të e një idjoti, që shteti, dmth ne me taksat tona, prej më shumë se 20 vjetësh...

Pse vazhdoj të qesh me Zhejin

Nga Andi Bushati/ Kam vendosur të qesh me Artur Zhejin. Kam vendosur të qesh me me këtë “koleg” që vendosi ti kthehet profesionit të gazetarit...

Ju i keni bërë gropën Shqipërisë

Nga Mentor Kikia/Tashmë që reforma në drejtësi po shkon drejt ditës finale, po bëhet edhe më e qartë se ku është meraku i atyre...

Dhunuesi i një gazetari sot u lirua nga burgu

Nga Mentor Kikia/Unë nuk dua të komentoj vendimet e gjykatave, pasi nuk mendoj se ato janë të drejta kur më intereson mua, dhe të...

Tani bëhuni qytetarë të denjë edhe në vendin tuaj

Nga Mentor Kikia/Ishim të gjithë të një mendjeje. Lojtarët fituan një ndeshje, ndërsa tifozët i fituan të gjitha ndeshjet. Demonstruan qytetari në cdo rrugë...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Rrëfimi i rrallë, çfarë thoshte Mid’hat Frashëri në 1946: Komunizmi, ja çfarë e pret Shqipërinë!

“Enver Hoxha dhe banda e tij përgatisnin plane në ç’mënyrë ta bëjnë Shqipërinë një provincë serbe, edhe...

100 Vjet mbas Luftës së Parë Botërore–Mësime për të mos u harruar

Pjesa II- Ballkani “Fuçi Baroti” i Evropës  Prof. Lisen Bashkurti Gadishulli Ballkanik nisi të përfshihej në destabilitet gjatë dhe...