E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Mentor kikia

Etiketim: mentor kikia

DEBATI/Anika Dokle për akuzat e gazetarit Mentor Kikia: Sqarohemi në Gjykatë

Mjekja Anika Dokle i është përgjigjur gazetarit Mentor Kika. Gazetari e akuzoi atë se ka marrë 200 mijë lekë nga një paciente. Kikia ka...

REPLIKAT/Mentor Kikia: Anika Dokle mori 200 mijë lekë për operacion. Ja...

Gazetari Mentor Kikia në një status në rrjetet sociale i përgjigjet deklaratave dhe kritikave që hodhi dje mbi sistemin të mjekes gjinekologe në maternitetin...

Bregdeti shqiptar, ose Golem për fukarenjtë, ose Bllok për të pasurit

Nga Mentor Kikia/Golemi dhe bregdeti i Durrësit në tërësi është shembulli më tipik i shkatërrimit duke ndërtuar. Ai nuk rregullohet më, pasi është prishur rregullsia...

Një letër për gazetarët e rinj, veten dhe median shqiptare

"Ju kolegë, drejtorin e policisë së Tiranës e telefononi edhe për ti shpëtuar ndonjë gjobe për mosvënien e rripit të sigurimit. Me Drejtorin e...

Gjoba të pamëshirshme për ta shpëtuar vendin nga ndotja

“100 Euro për një letër, për një bidon, për një kanace nëse hedh nga makina në rrugë. Pa asnjë mëshirë, 100 Euro gjobë për...

Nuk ka vetëm prostituta në këtë vend

Shoqëria amerikiane doli me hundë në baltë nga Lufta e Vientamit, pasi ikën të mundur, dhe pasi kishin djegur me napalm edhe fëmijët. Por...

Z.Lu, mbylli të gjithë brenda dhe celësin hidhe në det

Nga Mentor Kikia/ Ambasadori amerikan e kaloi vijën e kuqe të diplomatit në një shtet të huaj. Ai bëri një akt të paprecedent, duke kërcënuar se...

Ky vend vetëm për budallenj nuk ka vuajtur asnjëherë

Nga Mentor Kikia/Historikisht, ky vend nuk ka vuajtur asnjëherë as për budallenj, as për tradhetarë, as për njerëz të ligj. Por sot pashë se...

Skandali “Rinas” dhe përgjegjësia jashtë-brenda dhe brenda-jashtë!

Nga Mentor Kikia/Debati i madh është se kush e ka përgjegjësinë për grabitjen në aeroport. Nga gardhi e brenda e ka TIA, dmth kompania private...

Qesh o popull, qesh dhe shaj, kjo është drejtësia e vetme

Nga Mentor Kikia/Sot dynjaja po gajaset me sms-të e një idjoti, që shteti, dmth ne me taksat tona, prej më shumë se 20 vjetësh...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë verbale...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...