E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Mentor kikia

Etiketim: mentor kikia

“Armiqtë” e Shqipërisë dhe shqiptarofobia si mjet politik

Nga Mentor Kikia/ Dalldia nacionaliste ka qenë gjithmonë një mjet për të tërhequr popullin në hullitë e politikës. Kujtoni, besoj, turmat e “dehura” kuqezi, që...

Orkestra e çakorduar shqiptaro-greke

Nga Mentor Kikia/Tashmë publikut, medias dhe politikës i është hedhur për konsum një torbë e re tagjie. “Lufta e re” greko-shqiptare, e cila pa...

Nuk jemi në krizë ekonomike, por në një krizë të fortë...

Nga Mentor Kikia U gjenda mes një grupi të rinjsh, të afërm, nga ata që ende i thërrasim “kalamanj”. Megjithatë në 2017, këta “kalamanjtë” do të...

Krimi në mjedis dhe metamorfoza e PD-PS-së

Por, ashtu siç ndodhi që mazhoranca ishte penduar që e rrëzoi sapo erdhi në pushtet në 2013-ën, edhe opozita ishte penduar që e miratoi....

Kur Kanuni e ndëshkonte më drejt përdhunimin

Nga Mentor Kikia/Policia arrestoi një djalë në Durrës, i akuzuar nga një studente për përdhunim. Në ditën e parë të takimit(pasi ishin njohur ne...

Arinjtë shpëtuan nga shqiptarët! Po shqiptarët?

Nga Mentor Kikia Pas alarmit që dha një media britanike dhe angazhimit të aktivistëve për të drejtat e kafshëve, arinjtë në Shqipëri po shpëtojnë nga...

Edhe unë dua të iki nga Shqipëria!

Nga Mentor Kikia 4 Tetor, fillon aplikimi për llotarinë amerikane. Besoj se do të jemi më shumë se vitin e kaluar. Edhe unë do ta...

Ne nuk jemi të ndotur, ne jemi të pistë

Nga Mentor Kikia/Ndryshimet në ligjin “Për ndalimin e importit të mbetjeve”, rindezën debatin e madh rreth importit të “plehrave”. Përtej “lajthitjes” politike të mazhorancës...

Mentor Kikia pas largimit nga Top Channel: Ia vleka edhe të...

Nga Mentor Kikia/Kur dikush vdes, në ditën e vakisë, njerëzit i thonë fjalë të mira. Edhe nëse nuk i ka merituar. Por edhe më...

Mentor Kikia komenton shkarkimin nga Top Channel

Lajmi i shkarkimit nga detyra të kryeredaktorit të lajmeve në Top Channel me sa duket është i vërtetë. Vetë Mentor Kikia, i pyetur nga...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...