E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Mentor kikia

Etiketim: mentor kikia

Skandal nuk janë përgjigjet, por pyetjet

Nga Mentor Kikia Në media e rrjete sociale sot po gajasen të gjithë. Pedagogë që vijnë nga radhët e juristëve dhe që garojnë për anëtarë...

Mjaft vollët vrer për Shqipërinë dhe shqiptarët

Nga Mentor Kikia E pashë përsëri në TV mbrëmë një njeri që thotë të njëjtën gjë kudo ku e kërkojnë të flasë: Skëndërbeu është tradhëtar,...

Histeria e atdhedashurisë si nderi i tutorëve të prostitutave

Nga Mentor Kikia Ne shqiptarët i kemi mbushur mendjen vetes se jemi njerëz të besës, e madje këtë e kemi një institucioni të hipotekuar në...

Kush e vrau adoleshenten ruse në Ksamil?

Mentor Kikia Organet hetimore, prokuroria dhe policia, kanë një detyrë urgjente: Të sqarojnë rrethanat e humbjes së jetës së një vajze të re që, kishte...

Maskarallëku i mashtrimit të pushuesve kosovarë

Nga Mentor Kikia Një pushues nga Kosova, që ka zgjedhur Jugun e Shqipërisë, denoncon diferencimin që “pronari i dëtit”, i bën kosovarëve në cmime, duke...

Kjo është shkeje brutale e të drejtave të grave

Për mua kjo është një shkelje flagrante e të drejtave të njeriut. Kjo është një sjellje brutale e burrit ndaj gruas. Eshtë një forme...

Eshtë vetëm një foto të rinjsh, o budallenj

Nga Mentor Kikia/ Fotografia e një grupi të rinjsh shqiptarë, që shërbejnë në ushtrinë greke për shkak se gëzojnë edhe nënshtetësinë greke, ka alarmuar si...

“Armiqtë” e Shqipërisë dhe shqiptarofobia si mjet politik

Nga Mentor Kikia/ Dalldia nacionaliste ka qenë gjithmonë një mjet për të tërhequr popullin në hullitë e politikës. Kujtoni, besoj, turmat e “dehura” kuqezi, që...

Orkestra e çakorduar shqiptaro-greke

Nga Mentor Kikia/Tashmë publikut, medias dhe politikës i është hedhur për konsum një torbë e re tagjie. “Lufta e re” greko-shqiptare, e cila pa...

Nuk jemi në krizë ekonomike, por në një krizë të fortë...

Nga Mentor Kikia U gjenda mes një grupi të rinjsh, të afërm, nga ata që ende i thërrasim “kalamanj”. Megjithatë në 2017, këta “kalamanjtë” do të...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...