E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Mentor kikia

Etiketim: mentor kikia

Tangërllëku i madh i shqiptarëve brekëgrisur!

Nga Mentor Kikia Ky që shikoni në foto është është një plazh, në një qytezë kroate, Podgora quhet. Eshtë një ndër fotot që përhapin agjensitë...

Po me Rita Orën ç’patët xhanëm?

Nga Mentor Kikia- Lexova sot shumë qëndrime të njërëzve të ndryshëm për koncertin e Rita Orës. E gjeta kohën dhe durimin në fakt, enkas për të...

Tituj për lajmet online: Deputeti me dashnore, shikojeni kush është…

Nga: Mentor KIKIA Një nga pyetjet e studentëve të gazetarisë këtë sezon ishte të gjenin një titull për lajmet në gazetë dhe në media online...

Skandal nuk janë përgjigjet, por pyetjet

Nga Mentor Kikia Në media e rrjete sociale sot po gajasen të gjithë. Pedagogë që vijnë nga radhët e juristëve dhe që garojnë për anëtarë...

Mjaft vollët vrer për Shqipërinë dhe shqiptarët

Nga Mentor Kikia E pashë përsëri në TV mbrëmë një njeri që thotë të njëjtën gjë kudo ku e kërkojnë të flasë: Skëndërbeu është tradhëtar,...

Histeria e atdhedashurisë si nderi i tutorëve të prostitutave

Nga Mentor Kikia Ne shqiptarët i kemi mbushur mendjen vetes se jemi njerëz të besës, e madje këtë e kemi një institucioni të hipotekuar në...

Kush e vrau adoleshenten ruse në Ksamil?

Mentor Kikia Organet hetimore, prokuroria dhe policia, kanë një detyrë urgjente: Të sqarojnë rrethanat e humbjes së jetës së një vajze të re që, kishte...

Maskarallëku i mashtrimit të pushuesve kosovarë

Nga Mentor Kikia Një pushues nga Kosova, që ka zgjedhur Jugun e Shqipërisë, denoncon diferencimin që “pronari i dëtit”, i bën kosovarëve në cmime, duke...

Kjo është shkeje brutale e të drejtave të grave

Për mua kjo është një shkelje flagrante e të drejtave të njeriut. Kjo është një sjellje brutale e burrit ndaj gruas. Eshtë një forme...

Eshtë vetëm një foto të rinjsh, o budallenj

Nga Mentor Kikia/ Fotografia e një grupi të rinjsh shqiptarë, që shërbejnë në ushtrinë greke për shkak se gëzojnë edhe nënshtetësinë greke, ka alarmuar si...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...