E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Mentor kikia

Etiketim: mentor kikia

Kikia: Cakaj, emërim i sponsorizuar për ministër, s’kishte arsye për lëvizjen...

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka përplasur Kryeministrin dhe Presidentin i vendit. I ftuar në ABC News, gazetari Mentor Kikia, tha...

Në vend të një elegjie!

Nga Mentor Kikia - Aq shumë panik nga politika, sa nuk arritën ti hedhin qoftë dhe një gurë. Aq shumë neveri nga politika, sa në...

Kikia: Më vjen për të qeshur për ata që vajtojnë ikjen...

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila, duke folur për Kuvendin e ri Kombëtar të PD-së, tha se i vjen për...

Kikia: Rama ka në derë zjarrin. Ligji e jep arsimin e...

Pas mbledhjes urgjente që Rama bëri me drejtuesit e Universiteteve, gazetari Mentor Kikia thotë se tashmë Rama po mendon seriozisht për zgjidhjen e kërkesave...

Kikia: Pas vrasjes së Kacifas, është rritur dhuna mbi baza nacionaliste

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, thotë se pas vrasjes së Kostandin Kacifas në fshatin Bularat, është rritur intensiteti...

Mos jemi gjë të gjithë të çakërdisur nga trutë ne?

Nga Mentor Kikia - Mjafton të bësh një xhiro në rrugët e Tiranës(jo nga Unaza e Re) dhe mbledh mjaftueshëm prova për të kuptuar se...

Unaza e Re, Kikia: Banesave ju vu kryq si në kohën...

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në "Arena" në Ora News thotë se shteti ka bashkëjetuar me paligjshmërinë në vend, dhe madje ka qenë aksioner...

Një eurodeputete që gënjen pa pikën e turpit

Nga Mentor Kikia -  Ja çfarë lexoi para Parlamentit Europian një politikane e çmendur. Duhet të jetë vërtet e çmendur. Eleni Theocharous, eurodeputete qipriote, si...

A e patë sa të lirë janë minoritarët grekë në Shqipëri?

Jashtë çdo qëndrimi nacionalist…. Nga Mentor Kikia Ajo që u demonstrua sot në Bularat të Gjirokastrës ishte një shfaqje e shëmtuar e vulgut të shoqërisë greke...

Po për këtë tipin përse nuk reagon Athina?

Nga Mentor Kikia - I kujtoj kolegëve tanë greke, që kanë 24 orë që raportojnë Live nga Bularati, se duhet të vijnë edhe në Tiranë. Kanë...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...