Ballina Etiketimet Mehmet Kraja

Etiketim: Mehmet Kraja

Mehmet Kraja: Tirana zyrtare ta ndajë. Ka marrëveshje me Vuçiç për...

Roli i Edi Ramës në planin për kufij të rinj dhe shkëmbime territoresh mes Kosovës dhe Serbisë, ka ngelur i dyshimtë deri më sot....

Mehmet Kraja: Kulturën po e përdor politika

Intervistë/ Shkrimtari Mehmet Kraja vjen në një rrëfim për qytetin, letërsinë dhe politikën… Intervistoi Beti Njuma & Alda Bardhyli Për çdo njollë në histori askush nuk...

Kosova dhe Shqipëria, Serbia në mes

Ideja serbe për ndarjen e Kosovës, e përtypur dhe e ripërtypur, e pohuar dhe e mohuar, e hedhur në opinion në mënyrën më makiaveliste,...

Nostalgjia për Prishtinën e vjetër: një ëndërr vere, një histori e...

Ndryshe nga qytetet e tjera ballkanike të ish-Perandorisë otomane, përfshirë edhe qytetet e Shqipërisë si Tirana, Berati, Korça e Shkodra, të cilët përjetuan një...

Si e humbën debatin me Mehmet Krajën myslimanët e rrejshëm?

Nga Enver Robelli Myslimanë të rrejshëm: e kam të qartë se hebreu i Facebookut, Mark Zuckerberg, ua ka krijuar mundësinë të shani, të çirreni, të...

Letër myslimanëve të Facebook-ut

Nga Mehmet Kraja 1. Tashmë që mbaroi muaji i Ramazanit dhe festa e tij, Fitër Bajrami, iku pa kthim edhe për këtë vit, dua të bashkëbisedoj...

EDITORIAL

Dënimi i Shullazit, reagon ambasada e SHBA-së: Kush e ka radhën?

Ambasada amerikane në Tiranë përshëndet vendimin e djeshëm të Gjykatës e cila vendosi dënimin me 14 vjet...

FORUM

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...